rozwiń zwiń

Kobiety niepokorne. Reformatorki - buntowniczki - rewolucjonistki. Herstorie

Średnia ocen

                6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
419
87

Na półkach: ,

Czy warto sięgnąć po publikację ” Kobiety niepokorne pod redakcją pań Iabeli Desoerak i Ingi Kuźmy? Warto.

Ci, którzy mnie znają doskonale wiedzą, jak postrzegam feminizm, jakie mam zdanie na temat współczesnych „wojujących” kobiet. Często odrzuca mnie od nich, a to dlatego, że nie mają nic do zaoferowania. Puste slogany, hasła, agresja, bezczelność w wypowiedziach. Tak, im się wydaje, że są wojujące, że są oryginalne, zbuntowane….a okazuje się, że w porównaniu z tymi rzeczywiście wojującymi, są bardzo małe.

Niepokorne, to książka, którą należy przeczytać, chociażby z tego względu, że opisane są w niej krótkie epizody z życia tych zbuntowanych, wojujących, a przede wszystkim inteligentnych kobiet. Często nieznane.

Choć jest to praca zbiorowa,na pierwszy rzut oka, po pierwszym akapicie każdej z historii, jesteśmy w stanie wywnioskować, kto daną historię przedstawia. Zupełnie inaczej czyta się o siostrach Rosenblatt, czy o kobietach nauki, a całkiem inaczej przedstawiona jest historia Gojawiczyńskiej na ten przykład. Warsztat pisania widać gołym okiem.

W niektórych momentach odniosłam wrażenie, że czytam pracę zaliczeniową, albo po prostu ktoś rzucił temat ” Kobiety wyzwolone, buntowniczki, reformatorski, rewolucjonistki” i z łapanki pozbierano osoby, które właśnie miały za zadanie daną osobę opisać. Nie ich klimat, a czytelnik to czuje.

Co nie znaczy, że nie warto. Warto. Jednak nie jest to pozycja, której bym w jakiś sposób wyczekiwała. Przeczytałam, dowiedziałam się ciekawych historii i doszłam do wniosku, że w tamtych czasach feministki mogły być z siebie dumne.

Czy warto sięgnąć po publikację ” Kobiety niepokorne pod redakcją pań Iabeli Desoerak i Ingi Kuźmy? Warto.

Ci, którzy mnie znają doskonale wiedzą, jak postrzegam feminizm, jakie mam zdanie na temat współczesnych „wojujących” kobiet. Często odrzuca mnie od nich, a to dlatego, że nie mają nic do zaoferowania. Puste slogany, hasła, agresja, bezczelność w wypowiedziach. Tak,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    24
  • Przeczytane
    3
  • Chcę kupić
    1
  • Historia
    1
  • Feministyczne
    1
  • Kobiety
    1
  • Feminizm/ gender/ LGBT+
    1
  • Psychologia, socjologia, rozwój osobisty
    1
  • Posiadam
    1
  • Wymienię
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kobiety niepokorne. Reformatorki - buntowniczki - rewolucjonistki. Herstorie


Podobne książki

Przeczytaj także