Antyczne epicedium i elegia żałobna. Geneza i rozwój

Okładka książki Antyczne epicedium i elegia żałobna. Geneza i rozwój
Stefan Zabłocki Wydawnictwo: Ossolineum językoznawstwo, nauka o literaturze
240 str. 4 godz. 0 min.
Kategoria:
językoznawstwo, nauka o literaturze
Wydawnictwo:
Ossolineum
Data wydania:
1965-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1965-01-01
Liczba stron:
240
Czas czytania
4 godz. 0 min.
Język:
polski
Tagi:
literatura antyczna literatura rzymska epicedium elegia żałobna Stacjusz Consolatio ad Liviam Owidiusz
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1273
1372

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobra praca filologiczna ujmująca problem rozwoju gatunkowego epicedium i elegii żałobnej. Autor nie miał łatwego zadania, gdyż starożytni bardzo nieprecyzyjnie wypowiadali się na temat gatunkowych granic epicedium, elegii żałobnej i epigramu nagrobnego. Zabłocki wskazuje na genezę tego typu utworów, analizuje podobieństwa i różnice między ich realizacjami na gruncie greckim i rzymskim, a także wskazuje na ważne punkty w dziejach ich rozwoju. Wskazuje na rolę takich autorów jak Owidiusza i Stacjusz, którzy doprowadzili do silnej retoryzacji epicedium i zbliżenia go do prozaicznych mów pogrzebowych (i panegiryków). Na pewno nie jest to łatwa książka, ale niewątpliwie najlepsze w polskiej literaturze przedmiotu ujęcie tego zagadnienia. Nie ma tu analizy poszczególnych utworów, ale raczej syntetyczne wnioski oparte o zachowane elegie, epigramy i epicedia z czasów starożytnych.

Tomasz Babnis

Bardzo dobra praca filologiczna ujmująca problem rozwoju gatunkowego epicedium i elegii żałobnej. Autor nie miał łatwego zadania, gdyż starożytni bardzo nieprecyzyjnie wypowiadali się na temat gatunkowych granic epicedium, elegii żałobnej i epigramu nagrobnego. Zabłocki wskazuje na genezę tego typu utworów, analizuje podobieństwa i różnice między ich realizacjami na gruncie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    3
  • Przeczytane
    3
  • Rzym i świat rzymski
    1
  • Starożytność
    1
  • Grecja i świat grecki
    1
  • Filologia klasyczna
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Antyczne epicedium i elegia żałobna. Geneza i rozwój


Podobne książki

Przeczytaj także