Król chłopów. Czasy Kazimierza Wielkiego

Okładka książki Król chłopów. Czasy Kazimierza Wielkiego
Józef Ignacy Kraszewski Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza Cykl: Dzieje Polski (tom 14) powieść historyczna
powieść historyczna
Dzieje Polski (tom 14)
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1963-01-01
1955-01-01
historia Polski średniowiecze XIV wiek

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Klasyka Kraszewskiego. Zawsze się dobrze czyta niezależnie od wieku. Opowieść o Kazimierzu Wielkim. Atmosfera, barwne postacie, intrygi i nieudane małżeństwa ..... Każdy musi przeczytać. Może nie jest w pełni zgodne z prawdą historyczną ale z pewnością piękna opowieść.

Absolutnie zachwycająca!

Absolutnie zachwycająca!

Chyba się nam mistrz pogubił w kochankach Kazimierza Wielkiego, ale trudno się dziwić. Bolesny morał płynie z stosunku króla do chłopów. Władca okazał przyjaźń chudziakowi, co ten przypłacił życiem.

Dodaj cytat z książki Król chłopów. Czasy Kazimierza Wielkiego