Dziady

IBIS
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
dramat Adam Mickiewicz

Kup książkę

Dziady - jedna z naprawdę znienawidzonych lektur wśród uczniów. Chwytając za nią bardzo chciałem zaliczyć się do grupy ludzi,którzy czerpali przyjemność z czytania tego dzieła lecz niestety się przeliczyłem. II część czytana przeze mnie w gimnazjum pomimo tego,że wydawała mi się na tamte czasy wybitnie trudna,to zaintrygowała mnie swoją tematyką. Było to coś oryginalnego pośród...

Jako osoba, która przeczytała prawie wszystkie lektury powinna również przebrnąć przez to - jednak Dziady nie były na moje siły.
Dla mnie porażka.

Poezja to nigdy nie była moja mocna strona.

W "Dziadach" jedynie znośna była część II. Cenie wkład Mickiewicza w literaturę. Bardzo miło wspominam "Pana Tadeusza", ale "Dziady" były jak istna mordęga.

Głupie, Głupie i Głupsze.

Nudne, bez znaczenia i żadnej wartości. Powinni go wysłać na daleką syberie za pisanie takich głupot.

Chronologicznie druga część Dziadów, jest uważam odrobinę lepsza niż poprzednia.

Jest w niej przede wszystkim więcej niepewności, więcej akcji oraz odniesień do przenikania ze sobą świata żywych i zmarłych, oraz głębsza nauka.

Niestety ocena to nadal "7/10" ze względu na zbyt długie napisane niełatwym do zrozumienia językiem dialogi Gustawa. Choć na ...

#teamsłowacki

Mickiewicz był świetnym poetą i marnym pisarzem. Części II i IV są klimatyczne, aczkolwiek krótkie i całkiem bezsensowne bez części III. Ta natomiast jest kompletnym bełkotem narcystycznego pseudopatrioty. Jeden z powodów mojej niechęci do polskiej klasyki.

Nie lubię mesjanizmu, ale mimo pozornej toporności, Mickiewicz potrafi całkiem zaciekawić. Wielka improwizacja wybitna.

Adam Mickiewicz Dziady. Część IV
Adam Mickiewicz Dziady
Adam Mickiewicz Dziady, część III

Okładka książki Pokolenie porno i inne niesmaczne utwory teatralne. Antologia najnowszego dramatu polskiego w wyborze Romana Pawłowskiego Ingmar Villqist, Krzysztof Bizio, Paweł Jurek, Roman Pawłowski, Henryk Sułek, Jan Klata, Marek Modzelewski, Marek Pruchniewski, Paweł Sala, Andrzej Saramonowicz, Michał Walczak, Przemysław Wojcieszek
6,2
Pokolenie porn... Ingmar Villqist, Krzy...