Pamiętnik podlaskiego szlachcica

Julian Borzym Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza STOPKA biografia, autobiografia, pamiętnik
Oficyna Wydawnicza STOPKA
pamiętnik historia ziemiaństwo autentyk
biografia, autobiografia, pamiętnik
pamiętnik historia ziemiaństwo autentyk

Arcydzieło literatury pamiętnikarskiej połowy i końca XIX wieku!
Niech się przed tą publikacją schowają wszelkie powieści uznanych pisarzy opisujących podobny okres. Żeromski, Orzeszkowa, jak również ci od nowelek są bardzo malutcy przy tym, co opisał podlaski szlachcic Julian Borzym, dziedzic na Wierzbowiźnie, a potem na Hruszewie. Samo życie, od narodzin po śmierć poprzez...

Dopiero dzisiaj przeczytałem książkę "Pamiętnik Podlaskiego Szlachcica", dużo czasu zabrało mi przebrnięcie przez strony tego trudnego aczkolwiek ciekawego pamiętnika.
Książka daje niezwykłą okazje poznać realia ówczesnego życia nie tylko autora ale ówczesnych żyjących ludzi oraz obraz wsi czy miast, pokrótce też przybliża sytuację polityczną przed powstaniem styczniowym w...

Palce lizać! Mnóstwo autentycznych anegdot i ciekawostek. Ekscytująca, wciągająca i mądra lektura. Polecam nie tylko miłośnikom staroci.

Czyta się jednym tchem.

• Historia
  • Biblioteka domowa
  • Z polecenia
  • Wspomnienia/biografie...
  • ⦿ ~ Biografie/autobiografie/pamiętniki/wspomnienia
  • Mój księgozbiór

Dodaj cytat z książki Pamiętnik podlaskiego szlachcica