Ja i Ty

83-211-1161-0
Jan Doktór
filozofia dialogu ja i ty dialog filozofia filozofia żydowska

1979

Zbiór tekstów filozoficznych Bubera, zawierający jego najważniejsze działo "Ja i Ty" oraz kilka mniejszych. Głównym tematem dzieł jest prezentacja dwóch podstawowych postaw, jakie może przyjąć człowiek wobec świata. Postawą pierwszą jest postawa przedmiotowa, nakierowana na użyteczność i praktykę. Przeciwstawia się jej postawa osobowa, polegająca na dialogicznym zwróceniu...

Pierwsza część czyli pół książki jest o tym samym. Oczywiście pisana tak żeby oczywistość zawikłać w pogmatwane zdania. Kolejne części prezentują dodatkowe treści, które jednak są poboczne i nie odnoszą się do treści z pierwszej części bezpośrednio lecz czytelnik musi się domyśleć.

Książka o nikłej wartości poznawczej.

• Filozofia
  • Chcę w prezencie