Niespokojne tropy

Okładka książki Niespokojne tropy
Roman Bratny Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Naokoło Świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Naokoło Świata
Wydawnictwo Iskry
1959-01-01
1959-01-01
esej Rosja Syberia Polowanie

więcej Więcej

Książkę czytałem wiele lat temu, ale do dzisiaj pamiętam wstrząsający opis spotkania tygrysa syberyjskiego z niedźwiedzicą. Już samo to chyba klasyfikuje pracę Bratnego wśród książek niezwyczajnych. Na pewno po jej lekturze czytelnik nabierze większej pokory i szacunku do przyrody.

Na półkach: , , , , ,

Bratny relacjonuje swoją podróż na rosyjski Daleki Wschód. Był członkiem wyprawy myśliwskiej. Dzisiaj, po sześciu dekadach czytamy ze zgrozą (może nie wszyscy) o polowaniu na gatunki rzadkie, wręcz ginące, jak np. tygrysy amurskie ale wtedy było to, niestety normą.

Pomijając wątek myśliwski, którego zwyczajnie nie lubię ani w obecnej ani dawniejszej literaturze, doceniam...

• Naokoło Świata
  • Naokoło świata
  • "Na około Świata" wyd Iskra
  • Zew północy
  • Reportaże
  • Historia
  • 2009 Nabytki

Dodaj cytat z książki Niespokojne tropy