Letnisko

Okładka książki Letnisko
Anne Rivers Siddons Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Akapit, Edytor literatura piękna
literatura piękna
Oficyna Wydawnicza Akapit, Edytor
1994-01-01
1994-01-01
838610726X
powieść amerykańska - 20w.

więcej Więcej

Czegoś tej powieści brakuje..... Interesująca saga, opowieść babci i wnuczki, postacie wiarygodne, a jednak niedosyt.
No i ten przekład - przyciężkawy, idiomy i frazeologizmy niezręczne, kalkowane z angielskiego.

Moje wcześniejsze spotkanie z autorką miało miejsce podczas czytania książki „Dom nad oceanem”. Niestety tamta książka nie zachwyciła mnie. W przypadku tej powieści miałam nadzieję, że skoro ma tak wysokie opinie, to na pewno będzie o niebo lepsza. Dla mnie jest raczej w typie średniaka. Trochę przeciągana. Raczej dobra dla tych, którzy lubią długie rodzinne historie....

Piękna opowieść o byciu kobietą - z perspektywy dwóch generacji. Niesamowity klimat, mądre obserwacje, wspaniałe opisy. Zmusza do refleksji. Szkoda, że nie jest wznawiana, może do kupienia gdzieś w antykwariacie. Jeśli ją dojrzycie, nie wahajcie się, aby po nią sięgnąć. Polecam!

Wspaniałe czytadło! Nie wiem, co mnie ujęło najbardziej: postacie kobiet - wspaniałe! Bohaterowie- mężczyźni.... no, jeden jest ok:) Opis psychologicznych relacji między pokoleniowych - bardzo dobry! No i w ogóle... sama przyjemność czytania:)

• Obyczajowe
  • Posiadam :)