Ela-Sanela

Stentor
powieść
literatura dziecięca
powieść

Cudowna książka, pokazuje jak wojna potrafi całkowicie zniszczyć świat młodych ludzi. Uwielbiam ją czytać, jest bardzo mądra.

Bardzo dobrze napisana, ciepła i wzruszająca opowieść. Polecam wszystkim a autorce gratuluję takiego debiutu! :-)

Bardzo ładna książka.

Warto przeczytać, żeby wiedzieć, że wojna na Bałkanach to nie tylko polityka, ale również ludzkie tragedie pomijane w oficjalnych reportażach i doniesieniach prasowych.

Ela-Sanela...Ciekawie brzmi. Ela to jej polskie imię a Sanela to jej prawdziwe, Bośniackie imię, które dała jej prawdziwa mama, która zginęła z tatem i synem. Okazało się, że jej siostra, babcia i dziadek oraz ciocie, żyją! Sanela nie mogła doczekać się odwiedzin Maidy. Wszystko dobrze się skończyło! I żyli długo i szczęśliwie!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czym byłoby nasze życie gdybyśmy nie mieli marzeń …?
Główną bohaterką książki pt. „Ela Sanela” jest dwunastoletnia dziewczynka. Jak każda nastolatka ma swoje niespełnione marzenie – pragnie zagrać rolę Lisa w „Małym Księciu” oraz mieć kota J.Uczennica uczęszcza na zajęcia do miejscowego teatru, którego atmosfera zachwyciła ja, gdy tylko przekroczyła jego próg.

Ela,...

Wzruszająca, pełna przejmującego ciepła opowieść. Polecam wszystkim! :)

,,Zawsze się bałam, że będę musiała stąd wyjechać, jeżeli kiedyś mnie odnajdzie. Że będzie chciał mnie stąd zabrać.

- Ale kiedyś mówiłaś, że chciałabyś, żeby cię znaleźli.
Ela zamyśliła się, nawijając na palec opadający na czoło lok.
- Pamiętasz, jak byłyśmy małe i bawiłyśmy się, że jesteśmy porwanymi księżniczkami? Ja kiedyś czasem myślałam, że jestem zaginioną...

Wzruszająca, pełna ciepła książka :)

Bardzo ciepła i miło napisana książka.Gratulacje dla autorki za świetną treść i ciekawy pomysł!:)

Dyskusje

• 2011
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Z biblioteki
  • 2012
  • Wymienię / Sprzedam
  • Literatura piękna, obyczajowa, historyczna, romansowa
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ela-Sanela