Szkodliwy szpital

Lemony Snicket Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 8) literatura dziecięca
The Hostile Hospital
Data 1. wydania:
2001-01-01
Jolanta Kozak
Egmont Polska
baudelaire szpital
The Hostile Hospital
Seria niefortunnych zdarzeń (tom 8)
literatura dziecięca
Jolanta Kozak
baudelaire szpital
1910 ocen 51 opinii

1910 ocen

Tym razem lekka satyra na wolontariuszy i ludzi bezmyślnie wierzących mediom. Autor opisuje coraz bardziej przemyślany obraz rzeczywistości, ukazuje się jako wnikliwy obserwator otoczenia, nie boi się krytykować. A wszystko pod pretekstem książki dla dzieci.

Tym razem Wioletka, Klaus i Słoneczko Baudelaire nie trafiają pod opiekę nowego opiekuna, jak to do tej pory bywało. W poprzednim tomie pożegnaliśmy się z nimi w miejscu, z którego musieli natychmiast uciekać, więc ta część przyniosła nam ich ucieczkę i poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań, które nurtują ich głowy. Przy pomocy Wolontariuszy Zwalczania Schorzeń dostają się...

Tym razem dostaje się pozytywnemu myśleniu i lekarzom, którzy w pogodni za nowinkami ślepi są na dobro pacjenta. Tym co lubią ten styl, jak najbardziej. Jak zawsze cudownie czyta się to w oryginale.

Już mnie trochę zaczyna męczyć idea niefortunnych zdarzeń, może dlatego, że równolegle oglądam serial i już po prostu trochę tego za dużo. Sama lektura natomiast szybka i dość przyjemna. Ogłaszam przerwę przed następnym tomem. Być może długą.

Jak cała seria, książka groteskowa. W końcu Słoneczko co raz więcej "mówi". Czyta się szybko, przyjemnie. Idealna książka na wieczór.

Przeczytana w niecałe 3 godziny. Nic dodać nic ująć. Czarny klimat ma swój urok.

Po obejrzeniu ekranizacji w postaci serialu postanowiłam dokończyć serię z dzieciństwa i oglądać resztę odcinków dopiero po przeczytaniu reszty książek. Tak więc czytam i nadal nie jestem przekonana do tej groteskowej formy ale czyta się szybciutko i przyjemnie.

W "Szkodliwym Szpitalu" można poczuć nieco inny klimat w porównaniu do poprzednich części Serii. Jest coraz mroczniej i coraz bardziej niebezpiecznie. Rodzeństwo Baudelaire jest zdane na siebie i próbuje przetrwać wszelkie intrygi Hrabiego Olafa. Skończyły się żarty a zaczęło prawdziwe polowanie na Klausa, Wioletkę i Słoneczko (nadal nie mogę się przyzwyczaić do tej nazwy....

Coraz mroczniej, coraz lepiej :)

Po ucieczce przed mieszkańcami wioski WZS jako podejrzani o morderstwo rodzeństwo trafia do szpitala jako wolontariusze. Czytać przed serialem ;)

Dyskusje

3 129