Gniew Mulgarata

Holly BlackTony Di Terlizzi Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kroniki Spiderwick (tom 5) literatura dziecięca
The Wrath of Mulgarath
Zuzanna Naczyńska
Egmont Polska
The Wrath of Mulgarath
Kroniki Spiderwick (tom 5)
literatura dziecięca
Zuzanna Naczyńska

Powrót do dzieciństwa! "Kroniki Spiderwick" są serią, dzięki której pokochałem fantastykę. Ocena jest czysto subiektywna i sentymentalna, przeklejona do wszystkich pierwszych pięciu tomów. Osobiście polecam każdemu!

Mimo iż rozpadł potem się w proch, ona po latach go zobaczyła. Poznała prawdę, zrozumiała i była szczęśliwa... Lucinda.

Szczerze to zawiodłam się na końcówce i w ogóle bardziej podobały mi się rozwiązania użyte w filmie mimo iż w książkach (tomy 1-5, które opowiadają tę historię) dzieje się więcej oraz mamy szansę poznać więcej istot.

Zgrzebna choć niezbyt oryginalna, schematyczna opowieść dla tych, którym podobały się Opowieści z Narnii, Most do Terabithii czy Lemony Snicket. Trójka rodzeństwa odkrywa sekrety własnej rodziny, czasem w dość krwawy sposób rozprawiając się z goblinami. Napisane jest to jak klasyczny produkcyjniak, serial z dreszczykiem na Disney Channel. Niespecjalnie wiele zostanie po tym...

to niestety ostatnia część cyklu.

Pochłonęłam całą serię w niewiele ponad tydzień! Świetna książka na rozpoczęcie przygody z fantasy. Polecam!

Kwiczek ratuje świat !

Uwielbiam