Dzieje ORP Orzeł

Jerzy Pertek Wydawnictwo: Gdański Dom Wydawniczy powieść historyczna
83-909622-5-X
Gdański Dom Wydawniczy
Polska Marynarka Wojenna II wojna światowa 2 wojna światowa okręt podwodny podwodniacy
powieść historyczna
83-909622-5-X

Najlepsza książka którą przeczytałem o tym najsłynniejszym polskim okręcie podwodnym.

Moja ulubiona historia z czasów II WŚ, która jest wciąż żywa! Orła wciąż nie znaleziono, ale na szczęście istnieje grupa zapaleńców, którzy corocznie poszukują jego wraku. Polecam ich stronę (https://santiodnalezcorla.pl). Wracając do książki, to jest naprawdę godna polecenia. Sporo zdjęć, ciekawie napisana. Mnie się nie nudziła. Jeśli kogoś interesuje historia naszej...

Czytałem wcześniejsze wydania, gdzie nie było o zawstydzających okolicznościach internowania. Ale i tak była to pasjonująca lektura.

Historia chyba najbardziej znanego z polskich okrętów podwodnych, niesamowicie wciągająca. Po przeczytaniu ostatniego zdania, ma się niedosyt i dalej poszukuje się odpowiedzi co stało się z ORP "Orzeł"

• Historia
  • Moje morze
  • Okręty i wojna na morzu
  • 1
  • historia