Dzieje ORP "Orzeł"

Okładka książki Dzieje ORP "Orzeł" Jerzy Pertek
Okładka książki Dzieje ORP "Orzeł"
Jerzy Pertek Wydawnictwo: Gdański Dom Wydawniczy historia
historia
Gdański Dom Wydawniczy
1998-01-01
1996-01-01
839096225X
Polska Marynarka Wojenna II wojna światowa 2 wojna światowa okręt podwodny podwodniacy

Kto jako ówczesny nastolatek tego nie czytał??? Ale historię kmdr. Kłoczkowskiego to Pertek tak sobie opisał..

Najlepsza książka którą przeczytałem o tym najsłynniejszym polskim okręcie podwodnym.

Moja ulubiona historia z czasów II WŚ, która jest wciąż żywa! Orła wciąż nie znaleziono, ale na szczęście istnieje grupa zapaleńców, którzy corocznie poszukują jego wraku. Polecam ich stronę (https://santiodnalezcorla.pl). Wracając do książki, to jest naprawdę godna polecenia. Sporo zdjęć, ciekawie napisana. Mnie się nie nudziła. Jeśli kogoś interesuje historia naszej chluby to tę książkę pewnie już dawno posiada. Jeśli nie, to musi ją zakupić!

Czytałem wcześniejsze wydania, gdzie nie było o zawstydzających okolicznościach internowania. Ale i tak była to pasjonująca lektura.

Historia chyba najbardziej znanego z polskich okrętów podwodnych, niesamowicie wciągająca. Po przeczytaniu ostatniego zdania, ma się niedosyt i dalej poszukuje się odpowiedzi co stało się z ORP "Orzeł"

• Marynistyka
  • Do kupienia
  • II wojna światowa
  • Historia,Militaria
  • MUSZĘ mieć

Dodaj cytat z książki Dzieje ORP "Orzeł"