Nowa Summerhill

2000-01-01
837150862X
Maria Duch
edukacja alternatywna szkoła psychologia terapia

Opinia dobra tylko za styl pisania (bardzo ciężki), ale książka jak najbardziej polecana dla rodziców, którzy rozumieją, że są inne metody nauczania niż te dostępne w typowych szkołach. Czy warto je stosować to już indywidualna decyzja każdego rodzica, ale na pewno warto być ich świadomym, aby mieć wybór.

Dostałam od kolegi do przeczytania niezwykłą książkę o niezwykłej szkole. Czytam bardzo dużo i chętnie sięgam po pozycje dotyczące psychologii oraz pedagogiki i na początku byłam zaskoczona, że nigdzie nie natknęłam się na wiadomości o szkole stworzonej przez A.S. Neilla. Teraz już wiem, nigdy w Polsce nie mogła być propagowana idea szkoły, w której dzieci mogły by być...

Rewelacyjna książka i metody ale to prawda, dzisiejsze dzieci są coraz bardziej cwane i te metody już nie z każdym uczniem przejdą.

Osobiście nie odnalazłabym sie w takiej szkole i nie chciałabym żeby wszystkie szkoły na świecie tak wyglądały.

Nigdy nie spotkałam się z osobą o tak dużej wrażliwości, jak A.S. Neill. Ten mężczyzna stworzył coś pięknego i trwał przy swoim tak długo, jak długo żył. Znosił wiele cierpień i opłacało się. To zadanie było bardzo trudne, ponieważ jako założyciel szkoły i jednocześnie jej dyrektor, powinien dla wielu być autorytetem. Neillowi władza nie uderzyła nigdy do głowy. Dla uczniów...

Naprawdę genialna książka. Chyba jedyna ciekawa z którą miałem styczność na moich studiach :D
Polecam wszystkim rodzicom jak i archetypowym pedagogom jak i przyszłym "fachowcom" ;)

Książka opisuje prawdziwą szkołę w Wielkiej Brytanii, która dzięki niesamowitej wrażliwości dyrektora uczy jak żyć. Nigdy nie spotkałem się wcześniej tak dużym zrozumieniem drugiego człowieka. Pomysły jakie zostały zaproponowane, sprawdzone praktyce oraz ich wyniki wstrząsy moim światopoglądem.

Dyskusje

• Chcę w prezencie