Człowiek ryba

Aleksander Bielajew Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie Seria: SF [Wydawnictwo Poznańskie] fantastyka, fantasy, science fiction
Человек-амфибия
fantastyka, fantasy, science fiction
Sławomir Kędzierski
SF [Wydawnictwo Poznańskie]
fantastyka radziecka człowiek ryba

Najpierw obejrzałem radziecki film SF "Diabeł morski", na który zaprowadzili naszą klasę we wczesnych latach 1980. Film miał już wówczas 20 lat ale i tak wywarł na nas wszystkich niesamowite wrażenie. Oglądałem go później jeszcze raz, chyba w późnych latach 1990. Wtedy już patrzyłem na niego jak na "stare kino" ale jednak ciągle z przyjemnością. Ale dosyć o filmie - w...

Opowieść o chłopcu, któremu wszczepiono rybie skrzela. Historia wywarła na mnie wielkie wrażenie. Pamiętam rozprawę sądową, podczas której naukowiec, który dokonał zabiegu (ratując tym życie chłopca), tłumaczył się ze swojego czynu. Jako argumentu użył faktu, że jedna z osób na sali miała usunięty wyrostek. A to przecież też ingerencja w boski zamysł.

• Do kupienia
  • Fantastyka
  • Fantastyka książki
  • Wymienię
  • Książki młodości
  • Literatura Rosyjska

Dodaj cytat z książki Człowiek ryba