Niezawiniona tragedia Marii Stuart

2009-11-10
Jan Hensel
Szkocja Maria Stuart

więcej Więcej

Jedna z lepszych biografii, jakie czytałam. Fakty z życia Marii Stuart ukazano w sposób interesujący, do tego lekkim i przystępnym językiem. Autor doskonale przedstawił realia, w jakich przyszło Marii Stuart żyć i panować.
Jedyna uwaga jaką mam odnosi się do tytułu książki. Bo chociaż pan Graham bardzo się starał, by przedstawić swą bohaterkę jako ofiarę swoich czasów, nie...

Świetna biografia Marii Stuart - jedna z lepszych, które miałam okazję przeczytać. Dużo szczegółów i faktów, które przedstawione są w bardzo przystępny sposób :) Polecam

Z tą książką miałam duży problem, mało kiedy tak długo coś czytam.

Mnóstwo dat, jeszcze więcej nazwisk. To miała być biografia Marii Stuart i nią jest, ale autor próbuje tu wnieść trochę humoru i własnych opinii, co daje słaby efekt. Choć przyznaję, miałam niezły ubaw, gdy pisarz opisywał koronację szkockiej królowej, w czasie której wyżej wspomniana zachowywała się ponoć...

Rzeczywiście jest to trochę inny obraz Marii Stuart,ale niestety biografię ciężko się czyta. Autor umieścił zbyt dużo informacji historycznych, które chyba nie były konieczne - czytając czułam się zbombardowana datami, nazwiskami, historią koligacji, itp.

Ciekawa jeśli ktoś się interesuje historią. Mi jednak ciężko było przebrnąć przez ten gąszcz dat i nazwisk.

• Biografia
  • Epoka Tudorów