Genom

popularnonaukowa
837301022X
Małgorzata Koraszewska
genetyka

Jakkolwiek z niektórymi tezami można polemizować, a autor często stara się uniknąć oskarżeń o biologiczny determinizm, książka ta zawiera świetny przekrój wiedzy na temat genetyki. Zarówno w kwestiach podstawowych jak i niekiedy dosyć szczegółowych. Doskonały przykład książki, z którą nie musisz się w pełni zgadzać, a która skłania do przemyśleń.

2066

Książka wybitna, zarówno w treści, jak i w formie.
Powinien ją przeczytać każdy, kto umie czytać, niezależnie od wieku, poglądów, rasy, miejsca zamieszkania, wykształcenia, wyznania i upodobań.
Obowiązkowo.

REWELACYJNA!!!

Książka "Genom" pozytywnie mnie zaskoczyła. Przede wszystkim swoją prostotą i zrozumieniem dla każdego człowieka.
Mimo, że w terminologii genetycznej obracam się już od kilku lat, to nigdy nie wpadłam na porównania, jakie prezentuje autor, by przybliżyć, niewątpliwie, trudne treści językiem zrozumiałym dla laików.
Osobiście uważam, że przydałoby się...

Niestety, przeczytałem ponad 15 lat po oryginalnym wydaniu i zapewne wiele rzeczy opisywanych przez autora straciło aktualność - genetyka rozwija się w oszałamiającym tempie i stale przyśpiesza, choć końca nie widać... W tej dziedzinie nie jestem biegły, więc nie czuję się na siłach by oceniać. Ale muszę przyznać, że książka wywołała we mnie pewien szok poznawczy. W tydzień...

Arcydzieło :)

Kogo potrzeba, by spopularyzować trudny temat naukowy? Anglika.
Który we wspaniałym stylu Wyspiarzy wytłumaczy skutecznie i raz na zawsze relację gen-chromosom-komórka, i aminokwas- białko- komórka. Opowie, że łożysko jest największym wrogiem ciężarnej, czym tak naprawdę jest BSE, dlaczego ludzie modyfikujący żywność nie powinni trafiać na stosy, czy homoseksualizm...

tak nie do końca

• Popularnonaukowa