Konrad

David Ferring Wydawnictwo: Mag Cykl: Konrad (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Jacek Manicki
Mag
fantasy fantastyka warhammer
Konrad (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jacek Manicki
fantasy fantastyka warhammer

Powrót do książki z dawnych czasów, którą czytałem jeszcze w podstawówce. Nie jest to wybitne dzieło literackie, ale nie jest też tak słabe, jak się obawiałem. Dla miłośników Warhammera, zwłaszcza pierwszej edycji gry fabularnej będzie to na pewno dobra rozrywka. Mimo kilku irytujących błędów tłumaczenia (np. zwierzołaki zamiast zwierzoludzi).

Przeczytałem tą książkę ze względu na to że główny bohater jest moim imiennikiem i zdziwiłem się trochę że to powieść na podstawie warhammera, ale powieść bardzo mi się spodobała, zgłaszcza to że bohater walczył z potworami i było ich w tej historii bardzo dużo. Gdy skończyłem czytać tą część od razu sięgnełem po następną.

Książka niesamowicie prosto napisana. Ale przygody Konrada znośne, w sumie bardzo przypominają stereotypowe sesje, bo główny bohater od zera do bohatera podróżuje po świecie, walczy z potworami i poznaje Imperium od chyba każdej podstawowej strony. Polecam jako lekką lekturkę, czyta się tak szybko, że dla wprawionych czytaczy taki tomik starczy na jeden dzień.

Książka raczej już teraz ciężka do dostania. Ciekawa, ze względu na "stare" podejście do uniwesrum. Niestety, w swej koncepcji dość prosta.
Warta polecenia dla "starszych" graczy, którzy chcą przypomnieć sobie dawne czasy.

Przyjemna lektura, szybko się czyta. Nie należy jednak do najlepszej jakości książek o warhammerze, więc weterani Młotka mogą być zawiedzeni jej prostotą. Polecam raczej tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z Warhammerem.

• Warhammer
  • Fantasy