Lekcje światła i miłości

Okładka książki Lekcje światła i miłości Sandra Rogers
Okładka książki Lekcje światła i miłości
Sandra Rogers Wydawnictwo: Limbus Seria: Inny Świat popularnonaukowa
1998-01-01
8371910312
Iwona Piotrowska
tajemnice ludzkości

Jest to krótka i treściwa książeczka, której zawartość zawiera przemyślenia autorki, po doświadczeniu śmierci klinicznej.
Sandra Rogers przed targnięciem się na swoje życie, musiała zmagać się z wieloma przeciwnościami losu, które ostatecznie doprowadziły ją do takiego aktu desperacji jakim jest samobójstwo. Na szczęście kobiecie nie udało się uskutecznić swojego zamierzenia. Wydarzenie to jednak doprowadziło ją do stanu śmierci klinicznej i tym właśnie doświadczeniem autorka postanowiła się podzielić z czytelnikiem na kartach swojej książki.
By wzbogacić pewne kwestie, Sandra Rogers przytacza też bardzo podobnie opisane doświadczenia innych osób, które doświadczyły tego samego niezwykłego stanu. Czytając tę książkę poznajemy jakie znaczenie po drugiej stronie mają gniew, strach, miłość, wiedza, religie, zwycięstwo, porażka i wiele innych.

Pomiędzy opisami autorka zamieściła liczne perełki w rodzaju "złotych myśli". Oto kilka z nich:

" Życie to seria przyczyn i skutków. Nawet to, co nazywamy szczęściem, losem czy przeznaczeniem, ma przyczynę której źródłem są nasze myśli."

"Stwarzanie rodzi się z myśli. Budowanie rodzi się z myśli i działania."

"Porażki zdarzają sie, gdy przeważa niezdecydowanie, wątpliwości i lęk."

"Prosty akt życzliwości, jak kręgi na wodzie, promieniuje od nadawcy po wieczność."

"Zniewolony jesteś przez wszystko, czego pragniesz."

"Człowiek musi wierzyć w to, co robi zanim zacznie działać."

"Prawdziwy charakter człowieka przejawia się wobec przeciwności losu."

"Wiedza jest cenniejsza niż złoto. Jest to wartość, którą możesz wziąć ze sobą do świata duchowego."

W mojej opini książka jest ciekawa, jednak po takim niecodziennym doświadczeniu jakim jest śmierć kliniczna, można by się spodziewać czegoś więcej.

• Inne

Dodaj cytat z książki Lekcje światła i miłości