Dolina marzeń

2001-01-01
Anna Kraśko
Afryka rasizm RPA

więcej Więcej

"Przeszłość nie odchodzi w niepamięć. Nie znika nawet wówczas, gdy wszyscy bardzo tego pragną." (str. 181)

Akcja powieści toczy się w małej miejscowości położonej w dolinie w Południowej Afryce. Zamieszkują ją biali farmerzy i czarni ciężko pracujący na farmach. Obalony został apartheid do władzy dochodzi Mandela. Zmiany ustrojowe widoczne są w dużych miastach, natomiast w...

Przyciągnęła moją uwagę ta piękna okładka książki zdecydowałam się ją wypożyczyć w bibliotece i nie zawiodła mnie, pod urokiem,czarem jestem oczarowana powieścią wywarła na mnie mnóstwo pozytywnych emocji, wzruszeń dostarczyła.
Historia opowiada o Elizie jest Afrykanerką,córka właściciela ziemskiego, a Sandile jest synem czarnej kucharki mieszkającej na farmie, pracuje z...

Na półkach: , , , , , ,

Zdecydowanie "nie oceniaj po okładce". Lepsza niż na to wygląda.

Pełna opinia: http://forculturessake.wordpress.com/2014/03/04/heartlands-fights/

Dla tych co kochają Afryke.

Poleciałam na okładkę,nie za dobrze to o mnie świadczy ale mogę się usprawiedliwić,że byłam wtedy "młoda":)W sumie jak ją teraz trzymam w dłoniach robi na mnie takie samo wrażenie.KONTRAST.Wybicie się ponad społeczne konwenanse,złamanie norm,tabu i oczywiście późniejsze konsekwencje. Jednak było w niej coś poza okładką.

jak narazie ciekawa .

Na półkach: , , , , ,

Pomimo, że teoretycznie jest to romans, powiedziałabym, że główny wątek został skutecznie przyćmiony przez stos bardzo ciekawych informacji o Afryce, apartheidzie, ówczesnych realiach życia. Książka zawiera również wątek kryminalny, jest trochę przewidywalna, ale mimo wszystko chce się ją czytać. Fragmenty dotyczące miłości i romansów są ciekawym dopełnieniem całości....

• Beletrystyka
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie
  • Prawdziwe Historie
  • 📚 Posiadam
  • Afrykańscy pisarze
  • P. Afryka

Dodaj cytat z książki Dolina marzeń