Gypsy

2009-05-14
Andrzej Sawicki
powieść

więcej Więcej

To jedna z moich ulubionych książek do których co jakiś czas wracam. Książkę czyta się dość szybko. Nie jest wcale taka lekka, ale pełna przygód i trafnie opisująca tamtejsze czasy i trudne realia. Uwielbiam zawziętość głównej bohaterki, mimo iż nie zgadzam się z jej wszystkimi decyzjami. Książka mnie wciągnęła bardzo, a może to moja słabość do tamtejszych czasów?

To chyba moja ulubiona książka. Czytałam ją kilka razy. Lubię w niej to, że główna bohaterka, pomimo przeciwności i trudności, nie poddaje się. Zawsze się podnosi trwa dalej.

Książkę czyta się szybko, jednak główna bohaterka ma o sobie tak wysokie mniemanie, że aż irytuje. Zostawia swoją siostrę u obcych, byle ruszyć w świat. Uwielbia być w centrum uwagi, łatwo oddaje się facetom, którzy o nią zabiegają, każdy następny jest lepszy. Ilość przygód i łatwość radzenia sobie młodzieży w tak trudnych warunkach zadziwia. Zadziwia również główna...

Właściwie o czym to książka...? Nie wiem. 600 stron, które nie wywarły na mnie wielkiego wrażenia.

Powieść pełna przygód, radości i smutku, czyli samo życie.
Bardzo szybko się czyta i szkoda, że to już koniec.
Jeżeli ktoś lubi tematykę, jak ludzie z różnych stron świata osiedlali Amerykę to polecam.

Dla mnie nic specjalnego. Zapowiadało się ciekawie, ale niestety w połowie zaczęłam się zastanawiać jak autorce udało się zrobić z tak obiecującej koncepcji, tak harlequinowskie nic.
Rozczarowałam się, ale dla zabicia czasu, można poczytać.

Przepiękna powieść, dzięki której mogłam na wiele godzin odpłynąć do innych czasów i w inny zakątek świata. Porywająco napisana, dostarczająca wielu wzruszeń i emocji. I do tego- z happy endem...!!:)
Namawiam do zaczytania się w niej szczególnie w długie jesienne wieczory..

Czytadło, którego akcja toczy się w USA w czasach gorączki złota.

Książka ,którą dobrze się czyta.Akcja toczy się dosyć wartko.
Polecam.

• 2013