Starożytne kulty misteryjne

religia
83-87933-60-0
Krzysztof Bielawski
starożytność religia kult

Wspaniałe studium kultów misteryjnych. Napisane jest naukowym językiem, jednak "laik" może wiele zrozumieć, wystarczy odrobina skupienia. Jedynym minusem są odnośniki, które dość często zajmują nawet całą dolną połowę strony, ale przecież taki jest charakter dzieł naukowych.

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo ciekawa książka traktująca o starożytnych misteriach. Autor najpierw rozprawia się z kilkoma nieprawdziwymi mitami na temat kultów misteryjnych, a potem szczegółowo je opisuje. Skupia się na kilku wybranych: eleuzyńskim, bakchicznym, Wielkiej Macierzy, Mitry, Izydy. Zestawia je z naszym współczesnym rozumieniem religii, dostrzega paralele i - częściej - ogromne...

• Historia
  • Mity, legendy, baśnie
  • Religia
  • Starożytność
  • Religioznawstwo
  • 2011
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Starożytne kulty misteryjne