Memphis, Persepolis. Eastern Contexts of Greek Culture

Na półkach: , , , , , , , , ,

Krótka, ale interesująca książka dotycząca relacji między kulturą grecką a cywilizacjami Bliskiego Wschodu. Burkert rozszerza w niej wiele swoich myśli zawartych we wcześniejszej pracy "The Orientalizing Revolution". Zwraca uwagę na silne wpływy między Grecją a Babilonią, Egiptem i Persją, odrzucając w ten sposób koncepcję powstałego w całkowitej izolacji cudu greckiego....

• Iran i świat irański
  • Egipt
  • Religie, wierzenia i mity starożytności
  • Starożytność
  • Religie świata