rozwińzwiń

Okładka książki Poradnik hodowcy: Smoki John Topsell
Okładka książki Poradnik hodowcy: Smoki
John Topsell Wydawnictwo: Muza fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
How to raise and keep a dragon
Muza

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Las Varogg Nicolas Digard, Frigiel
Ocena 8,5
Las Varogg Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Opowieści Druida Edward Gardasiewicz, Małgorzata Gardasiewicz
Ocena 5,8
Opowieści Druida Edward Gardasiewicz...
Okładka książki Upadek króla Artura Christopher John Reuel Tolkien, J.R.R. Tolkien
Ocena 7,4
Upadek króla A... Christopher John Re...

Ta pozycja to hit dla wszystkich, którzy uwielbiają fantastykę, smoki, piękne grafiki i ciekawostki. Kupiłam tę książkę wraz z moją przyjaciółką i byłyśmy nią zafascynowane – poradnik ten napisany jest w taki sposób, jakbyśmy czytali poradnik hodowców psów czy kotów. Piękne grafiki i opisy opowiadają o wszystkich smokach występujących na świecie, ich specyfikacji, historii i sposobów hodowli. Dowiadujemy się, w jaki sposób kupić gada i skąd. Jaki potrzebuje wybieg, jak go transportować, na jakie wystawy go zabierać. Powiem tyle: ta książka robi sieczkę z mózgu i ja jako 8-latka byłam święcie przekonana, że te smoki istnieją naprawdę i szukałam kontaktu do hodowców, żeby sobie jednego kupić, choć rodzice z pewnością nie byliby szczęśliwi z nowego podopiecznego, np. Bazyliszka, który swoim spojrzeniem zamienia wszystkich w głaz.
Piękne grafiki i pasja, szczegółowość oraz wyobraźnia, z jaką zostały napisane teksty powodują, że mimo że nie mam już 8 lat, raz na jakiś czas sięgam po tę książkę, aby przejrzeć ją dla samej przyjemności. Ta pozycja sprawdzi się świetnie jako prezent dla dzieci, ale nie tylko: dla freaków fantastyki, Gry o Tron czy po prostu smoków i dużych gadów będzie idealna! Jest piękna i oryginalna.

Nastolatką już dawno nie jestem, fascynacji fantastycznymi stworzeniami nigdy nie przejawiałam. Ale czytając tę książkę, bawiłam się rewelacyjnie. Jest pomysłowa, błyskotliwa, dowcipna, zajmująca. I do tego pięknie stylizowane wydanie. Perełka.

Przepiękne obrazki, cudowne wnętrze, jednym słowem polecam dla wszystkich, który uwielbiają fantastykę i smoki

• Demonologie
  • Fantasy
  • 2020
  • Warte przeczytania
  • ~~~~📚Posiadane📚~~~~
  • Bardzo chcę mieć/przeczytać!

Dodaj cytat z książki Poradnik hodowcy: Smoki