Annapurna: pięćdziesiąt lat wypraw w strefę śmierci

Reinhold Messner Wydawnictwo: Muza literatura faktu
literatura faktu
8372006660
Michał Misiorny
alpinizm wspinaczka Himalaje Annapurna

Książka sławnego włoskiego zdobywcy wszystkich ośmiotysięczników traktująca o wyprawach na Annapurnę, szczyt niższy o około 800 metrów od Mount Everest, ale trudniejszy do zdobycia. Autor zaczyna od pierwszej udanej (ale prawie, że tragicznej), francuskiej wyprawy na Annapurnę A. D. 1950, a kończy na końcówce lat '90 XX wieku. Pomiędzy tym jest i jego udane wejście na ten...

Dyskusje

• Góry