Tort urodzinowy

Okładka książki Tort urodzinowy
Sven Nordqvist Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pettson i Findus (tom 1) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
2006-08-03
24 min.
9788372782007
Barbara Hołderna
literatura dziecięca urodziny dla dzieci pettson i findus sven nordqvist

Okładka książki Mama Mu buduje Sven Nordqvist, Jujja Wieslander, Tomas Wieslander
Ocena 7,8
Mama Mu buduje Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Mama Mu na huśtawce Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Ocena 7,8
Mama Mu na huś... Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Mama Mu na sankach Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Ocena 7,8
Mama Mu na san... Sven Nordqvist, Juj...

Cudeńko! Przepiękna książeczka dla dzieci... a i tych którzy mają w sobie te kilka procent dziecka. Tekstu jest w sumie nie wiele i jest on tak skonstruowany, by był jak najbardziej zrozumiały dla dziecka. No jasne, dla dorosłych to może zbyt proste i naiwne. Ale tekst to tylko takie didaskalia. Tutaj chodzi o te przepiękne rysunki!

No ja odpadłem, przyznaję się. Jestem kompletnie zauroczony tymi pięknymi, kolorowymi i ciepłymi ilustracjami. Wychowałem się w "nowoczesnej" peerelowskiej wsi, więc to nie są moje wspomnienia. To jest archetyp życia wiejskiego. ten czerwony domek, kurnik, drewutnia i całe to otoczenie.

Już pierwsza strona wita nas wielkim pięknym rysunkiem. cudownym. Widać gospodarstwo Pettsona i jego najbliższe otoczenie. Już ten rysunek obiecuje świetną zabawę i uczy by oglądać obrazki dokładnie i szukać ciekawych smaczków. Zobaczcie sami! Obrazki kryją ukryte scenki albo zabawne przedmioty.

Bohaterem jest kot wiec musi się podobać :) Cudowny Fidus. Można by się pokusić o jakieś dorosłe wnikanko: a dlaczego Fidus nosi spodnie i czapeczkę, czy to nie aby jakieś marzenie Pettsona o synku... ale zostawmy to. Czytając/oglądając najlepiej być dzieckiem. Dać się ponieść i oglądać te piękne i szczegółowe ilustracje.

Ah! Tylko dodam, że mnie jako działkowca dodatkowo urzekło tak dokładne przedstawienie mniszka lekarskiego czy malin. Tak, przywiązywanie wagi do szczegółów ilustracji jest potężną siłą tej książeczki. Będą kolejne!

No ja odpadłem, przyznaję się. Jestem...

Rewelacyjna książka dla dzieci a i dorosły może się zainteresować jej przesłaniem czytając dzieciom. Spodoba się zarówno 4-latkowi jak i 7-latkowi. Dzieci słuchają, śmieją się, i jednocześnie śledzą wspaniałe ilustracje które są tak wykonane, że pokazują całą historię z danej strony. Mamy kupioną całą serię.

Jak wszystkie książeczki z tej serii: rewelacja!!!

Jak wszystkie książeczki z tej serii: rewelacja!!!

Findus i Pettson to nasze tegoroczne odkrycie. Wszystkie części bardzo lubimy. Historie są cudne, ciepłe, pełne humoru, a akcja jest ciekawa i wartka. Zaś ilustracje to majstersztyk!!! Można oglądać i oglądać i zawsze coś ciekawego się znajdzie. Warto wypatrzeć te drobne szczególiki. Żałuję, że ja jako dziecko nie znałam tej serii, ale teraz wraz z córką to nadrabiam.

Kto by pomyślał, że mimo tylu przeciwności losu jednak tort na urodzinach będzie? No i sąsiada Gustavssona udało się zrobić na szaro. Pettson i Findus znowu górą!

W tym szaleństwie jest metoda. 😉

W tym szaleństwie jest metoda. 😉

Książka, przy której można płakać ze śmiechu, rewelacyjne poczucie humoru, doskonałe ilustracje: szczegółowe, abstrakcyjne, smakowite. Mamy w domu prawie wszystkie z tej serii i krzyczymy o więcej!

kiedy czytałam córze tę książkę, płakałam ze śmiechu. jest naprawdę doskonała jak na bajkę dla dzieci. polecam z czystym sumieniem

Uwielbiam wszystkie książki o Findusie za humor, ciepło, mądrość, ale szczególne miejsce w sercu zajmuje właśnie "Tort urodzinowy". Nawet czytanie po 50 razy na dzień (dzieciom) nie potrafi zniszczyć mojego uwielbienia do tego tomu. Jest to moje najlepsiejsze w świecie lekarstwo na depresję! Zwłaszcza, jak inny staruszek wyje "Morze...."

świetny humor

świetny humor

Dodaj cytat z książki Tort urodzinowy