Ocalony

2009-01-01
978-83-7557-064-9
Marlena Deckert
Tutsi Hutu ludobójstwo Rwanda

Książka przedstawia opis zdarzeń ocalonego w ludobójstwie w Ruandzie. Moca i wstrząsającą. Prócz opisu masakry autor przedstawia swój życiorys oraz rozwarzania w zakresie istnienia Boga i jego relacji z nim.

Wstrząsająca, osobista relacja z ludobójstwa w Rwandzie. Autor był naocznym świadkiem mordu na swojej rodzinie, mordu, który cudem przeżył. Jak żyć potem? Jak nie dać się pochłonąć nienawiści gdy mordercy pozostają bezkarni...sąsiad, który mordował nadal mieszka za płotem...

Straszne przeżycia

Straszne przeżycia

Pozycje można łyknąć w jeden wieczór ale wnioski, które wyciągnie się z niej mogą pozostać na zawsze. Ta książka opowiada do czego są zdolni nasi najbliżsi, kiedy zobaczą w nas swego wroga. Jeśli szukasz ciężkich klimatów, to ta pozycja dostarczy Ci ich.

Wstrząsająca. To powinna być lektura obowiązkowa dla wszystkich,którzy sieją nietolerancję.

Moim zdaniem jest to jedna z najbardziej emocjonalnych książek dotyczących ludobójstwa w Rwandzie. Nie tylko znajdziemy w niej krwawe opisy mordów, bądź suche fakty, ale jesteśmy się w stanie zagłębić się w psychikę ocalałego i się z nim utożsamić.

Wstrząsająca. Świetnie ukazuje wewnętrzną walkę człowieka, który z jednej strony został wychowany w duchu chrześciajństwa, w duchu miłości i przebaczenia, a z drugiej skrzywdzony do tak niewyobrażalnego stopnia, że jedyne o czym potrafi myśleć to zemsta i kara.
Jednak to końcowe zdanie wywarło na mnie największe wrażenie.

Jednak to końcowe zdanie wywarło na mnie największe wrażenie.

Książka jest genialna, aż trudno uwierzyć, że tak mało ludzi wie, że na świecie wydarzyła się taka tragedia, myślę, że każdy powinien poznać tę historię, gorąco polecem

Jedna z najbardziej wstrząsających książek, jakie miałam okazję przeczytać. Przedstawia konflikt w Rwandzie, który dotknął bezbronne dzieci i ich rodziny. Révérien Rurangwa przeżył niewyobrażalną tragedię i mimo to się nie poddał. Wielki szacunek dla tego człowieka.

Momentami straszna, wciągająca.

Momentami straszna, wciągająca.