Kup teraz - 13 ofert w cenie od 20.16 zł do 31.50 zł

Hitchcock / Truffaut

Helen ScottFrançois Truffaut Wydawnictwo: Świat Literacki Seria: Film biografia, autobiografia, pamiętnik
Tadeusz Lubelski
Film
Kino film film amerykański Alfred Hitchcock Francois Truffaut

Okładka książki Van Helsing Rising Lacey Carter Andersen, Helen Scott
0,0
Van Helsing Ri... Lacey Carter Anders...
Okładka książki Seduction Ellabee Andrews, Helen Scott
5,0
Seduction Ellabee Andrews, He...

Niezwykle interesująca rozmowa dwóch największych osobistości kina. Zabawny a zarazem bardzo profesjonalny wywiad. Trzeba jednak znać większość filmów Hitchcocka, żeby jak najwięcej wynieść z tej książki i dobrze bawić się poznając ciekawostki zza kulis planu filmowego.

bez pazura

Cykl z początku dosyć statycznych wywiadów i wypełniona kurtuazją przebieżka przez hitchcockowską filmografię nabiera w końcu blizn relacji ojcowsko-synowskiej, a późniejsze odejście obu artystów nadaje dziełu charakteru pewnej ostateczności. "Hitchock/Trufaut" przestaje być wówczas zwykłym wywiadem, a staje się egzystencjalnym podsumowaniem w kontekście filmowym.

Na półkach: , , , , ,

Piękne jest obserwowanie rozwijającej się relacji dwóch wielkich twórców. Geniusz Hitchcocka, jego analityczny umysł, fakt, jak niewiele mu umyka, gdy przychodzi do realizacji filmów, są szokujące.

Skarb każdego kinomana. Oprócz omówienia całej filmografii oraz fragmentów biografii Hitchcocka, rozmowa dwóch wybitnych twórców z różnymi wrażliwościami obfituje w bezcenne wskazówki, opinie, anegdoty, a przede wszystkim czuć w niej prawdziwą miłość i pasje dla X muzy.
Pozycja do wielokrotnego smakowania.

Kapitalny wywiad, jaki zrobił z Hitchcockiem inny reżyser - Francuz Franocis Truffaut, a więc ktoś, kto doskonale znał i cenił jego twórcość. Pytania i odpowiedzi są wnikliwe, wchodzą w proces twórczy, odsłaniają wiele tajemnic warsztatu. A całość układa się w rodzaj biografii artystycznej - panowie gadają o całej karierze Hitchcocka, omawiają wszystkie jego filmy po kolei....

Hitchcock/Truffaut to zarówno tytuł, jak też i autorzy książki.To wywiad – rzeka, jaką w 1966r. z Alfredem Hitchcockiem przeprowadził krytyk filmowy Francois Truffaut.
Rozmówcy dyskutują o filmach Hitchcocka w porządku chronologicznym, mówią o tworzeniu danego filmu, aktorach czy ciekawostkach, związanych czy z filmem czy z kręceniem. Początkowo czytałam wszystko po...

Wspaniała książka. Obowiązkowa pozycja dla fanów kina. Dwóch wielkich Twórców w rozmowie-rzece o kinie Hitchococka. Niezwykłe opowieści, mądra krytyka oraz absolutna szczerość.

Legendarna pozycja - Truffaut, występując z pozycji fana i ucznia, omawia z Mistrzem jego wszystkie filmy, po kolei.
Można zapoznać się z tym ,jak w Hitchcocku dojrzewały pomysły na kolejne filmy, jak dobierał obsadę, jak kręcił, jak pokonywał różnego typu przeszkody, jak wymyślał nowe sposoby opowiadania filmem.
Dla wielbicieli starego kina, a Hitchcocka w szczególności -...

Najlepsza książka o kinie jaka powstała!

• Film
  • Kino