Biały Bim Czarne Ucho

Okładka książki Biały Bim Czarne Ucho
Gawriił Trojepolski Wydawnictwo: Książka i Wiedza Seria: Biblioteka Młodych literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biblioteka Młodych
Książka i Wiedza
1984-01-01
1984-01-01
Wiera Bieńkowska
Iwan Iwanowicz literatura rosyjska pies przyjaźń

więcej Więcej

Wszystko już napisano, dodam, że warto też obejrzeć adaptację filmową tej niezmiernie wzruszającej opowieści. Szkoda, że nie jest wznawiana. Polecam nie tylko miłośnikom psów!

Zachęcam do przeczytania, mało sowieckiej ideologii. Czytałem w szkole podstawowej - lektura - ale prawie wszystko zapomniałem z tej książki, warto było po nią sięgnąć. Każdemu posiadaczowi psa sprawi ogromną radość.

Przejmująca historia psa, który chciał odnleźć swojego pana. Niestety nie ma hollywoodzkiego zakończenia, bo historia dzieje się w radzieckiej rzeczywistości.
Pamiętam jako mała dziewczynka oglądałam z siostrami film na podstawie tej książki, wszystkie strasznie płakałyśmy. Po kilkudziesięciu latach do mojej biblioteki ktoś przyniósł tą książkę w darze... czytałam i płakałam

Jedna z moich ukochanych książek z dzieciństwa. Przeczytana wielokrotnie. Wzruszam się zawsze towarzysząc Bimowi w jego drodze i szukaniu pana. Różne historie i przygody po drodze czekają na tego pieska, które także pokazują całe spektrum ludzkich zachowań.

Bardzo piękna i poruszająca historia o miłości między psem a człowiekiem. Samą książkę dość lekko się czyta, jednak nie jeden raz skłania ona do płaczu, a przynajmniej tak wrażliwe osoby jak ja ;) Polecam

Na półkach: , , , , , , , ,

To zdecydowanie jedna z tych książek, którą po przeczytaniu już zawsze chcemy nosić w sercach.
W Związku Radzieckim mieszkają ludzie różni, 'towarzysze' mniej i bardziej przyjaźni. Mieszka tam też Bim i jego pan, Iwan Iwanycz. I mimo że główny psi bohater kocha człowieka w ogóle, to w imię przyjaźni wobec swojego opiekuna oddałby wszystko - i wielokrotnie nam to udowadnia,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Warte polecenia dzieciom. Może to być pierwsza lekcja bezinteresownego draństwa, jakie świat serwuje słabszym i pozbawionym opieki.

Najbardziej wzruszająca powieść jaką kiedykolwiek czytałam. Łzy, które były wcześniej zarezerwowane tylko po obejrzeniu filmu "Mój przyjaciel Hachiko" popłynęły znowu... Przepiękna opowieść o psie, który kochał bezgranicznie i do końca...

Na półkach: , , , ,

Piękna,wzruszając i zapadając w pamięć historia psa i jego człowieka

Na półkach: , , , ,

Jest to historia wyjątkowego, cudownego pieska, który nazywa się Bim ma czarne ucho i Iwan Iwanowicz samotny mężczyzna postanawia się zaopiekować się zabawnym, uroczym szczeniakiem o specyficznym umaszczeniu.
Biały piesek z czarnym uchem, on ze szczeniaka wyrasta na mądrego, oddanego, kochającego psa jest gotowy być przy swoim panu całe życie.
Jego pan uczy go...

• Dzieciństwo