Biały Bim Czarne Ucho

Gawriił Trojepolski Wydawnictwo: Książka i Wiedza Seria: Biblioteka Młodych literatura dziecięca
Wiera Bieńkowska
Książka i Wiedza
Iwan Iwanowicz literatura rosyjska pies przyjaźń
literatura dziecięca
Wiera Bieńkowska
Biblioteka Młodych
Iwan Iwanowicz literatura rosyjska pies przyjaźń

Bardzo piękna i poruszająca historia o miłości między psem a człowiekiem. Samą książkę dość lekko się czyta, jednak nie jeden raz skłania ona do płaczu, a przynajmniej tak wrażliwe osoby jak ja ;) Polecam

Na półkach: , , , , , , , ,

To zdecydowanie jedna z tych książek, którą po przeczytaniu już zawsze chcemy nosić w sercach.
W Związku Radzieckim mieszkają ludzie różni, 'towarzysze' mniej i bardziej przyjaźni. Mieszka tam też Bim i jego pan, Iwan Iwanycz. I mimo że główny psi bohater kocha człowieka w ogóle, to w imię przyjaźni wobec swojego opiekuna oddałby wszystko - i wielokrotnie nam to udowadnia,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Warte polecenia dzieciom. Może to być pierwsza lekcja bezinteresownego draństwa, jakie świat serwuje słabszym i pozbawionym opieki.

Najbardziej wzruszająca powieść jaką kiedykolwiek czytałam. Łzy, które były wcześniej zarezerwowane tylko po obejrzeniu filmu "Mój przyjaciel Hachiko" popłynęły znowu... Przepiękna opowieść o psie, który kochał bezgranicznie i do końca...

Na półkach: , , , ,

Piękna,wzruszając i zapadając w pamięć historia psa i jego człowieka

Na półkach: , , , ,

Jest to historia wyjątkowego, cudownego pieska, który nazywa się Bim ma czarne ucho i Iwan Iwanowicz samotny mężczyzna postanawia się zaopiekować się zabawnym, uroczym szczeniakiem o specyficznym umaszczeniu.
Biały piesek z czarnym uchem, on ze szczeniaka wyrasta na mądrego, oddanego, kochającego psa jest gotowy być przy swoim panu całe życie.
Jego pan uczy go...

Kocham tą książkę. Uwielbiam ją. Kocham głównego bohatera, czyli gordon setera o białej sierści i czarnym uchu. Kocham go za jego oddanie, miłość, wierność, mądrość, naiwność-za wszystko. Kocham go od dzieciństwa, kiedy pierwszy raz przeczytałam tę książkę. Dziś, po wielu latach, kiedy do niej wróciłam, towarzyszą mi te same emocje podczas jej lektury.
Jest to piękna...

Książkę otrzymałam od znajomego, który chciał pozbyć się staroci, a ja mam już tak, że nie dam książki wyrzucić czy spalić, więc w ten sposób trafiła w moje łapki. Przeczytałam ją jako osoba dorosła, choć zgodnie z opisem z okładki adresowana jest do młodzieży. Trudno mi to pojąć, na pewno gdybym przeczytała ją w wieku nastoletnim, miałabym traumę. (Okładka powinna być...

Coś pięknego i niesamowicie wzruszającego. Książka pokazuje, że psy i szczególnie psy, mają uczucia i potrafią kochać. Nic nie jest tak trwałe, a zarazem tak kruche jak pieskie uczucia. Autor udowodnił, że pytając o psy mówimy kto?, a nie co? Książka dla osób o stalowych nerwach ;)

Książka przepiękna. Życie oczami psa.

Dyskusje

• Dzieciństwo