Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn

Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn
Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Felix Net i Nika (tom 8) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Felix Net i Nika (tom 8)
Powergraph
2011-03-18
2011-03-18
przygoda

1921 ocen

„Kiedy się pali, za późno na kupowanie gaśnicy” – Felix.
W ósmym tomie serii, FNiN zmagają się z nowymi problemami. Tym razem autor za pomocą książki sugeruje czytelnikowi zatrzymać się i pomyśleć, nad tym, do czego może doprowadzić bunt, wszechobecnych w naszym życiu, maszyn. W świecie, w którym sztuczna inteligencja odgrywa dużą rolę, należałoby się zastanowić, czy droga,...

Pierwsza, która znacznie odbiega od poziomu serii - negatywnie. Motywacje zdarzeń bardziej irytujące niż ciekawe.

Zakończenie jest tak irracjonalne, że aż czułem żenadę.

Moim zdaniem ta książka, choć jest ciekawa to jednak zabrakło w niej czegoś czego nie brakowało w poprzednich. Trochę za dużo opisów technicznych. Akcja rozwija się też nieco dłużej niż w pozostałych książkach serii. Jednak książka nie jest nudna i trzeba się było w nią wczuć.

Dla fanów długich opisów technicznych.

Tylko dla fanów :)

Poziom nieco niższy niż zazwyczaj. Nieco za dużo odgrzewanych po raz wtóry wątków. Brak również równowagi między poszczególnymi częściami.

Kolejny z tomów, który również był naprawdę fajny oraz pełen przygód naszej paczki. Tutaj znajdziemy dużo akcji oraz wiele intryg. Nie da się nudzić podczas czytania tej lektury. Mamy w końcu tutaj prawdziwy bunt maszyn.

Czy to możliwe aby sztuczna inteligencja i maszyny mogły się nam zbuntować? Aby nasze własne działo chciało zawładnąć swoimi twórcami? O tym możemy dowiedzieć się w kolejnej części serii Felix, Net i Nika. Szalone przygody i niebezpieczny pobyt w Instytucie Badań Nadzwyczajnych, nowe maszyny i pomysły dyrektora szkoły naszej trójki to coś co na pewno tutaj znajdziecie. Nie...

Przyznam szczerze, że jakoś okropnie nudziła mnie ta książka. Pierwszą połowę męczyłam z dobry miesiąc, jak nie półtora. W międzyczasie odłożyłam i sięgnęłam po inne książki, ale w końcu postanowiłam skończyć i drugie pół zmęczyłam jednego dnia. Tak więc historia wymyślona tutaj wydaje mi się momentami mocno bez sensu, nawet głupia, szczególnie jeśli odnieść się konkretnie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2 933