Why Men Marry Bitches

Simon & Schuster
2006-01-01
2006-01-01

Okładka książki Chcę być kochana tak jak chcę Ewa Konarowska, Katarzyna Miller
Chcę być kocha... Ewa Konarowska, Kat...
Okładka książki Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Katarzyna Miller, Monika Pawluczuk
Być kobietą i ... Katarzyna Miller, M...
Okładka książki Dlaczego mężczyźni kłamią a kobiety płaczą Allan Pease, Barbara Pease
Dlaczego mężcz... Allan Pease, Barbar...

Polecam :)

Polecam :)

Mam mieszane uczucia wobec tej książki. Trafiła do mnie w spadku po kimś, więc zdecydowałam się przeczytać. I z jednej strony uważam, że część wskazówek podanych przez autorkę warto wziąć sobie do serca. Z drugiej natomiast dostrzegam kompletną rozbieżność dotyczącą realiów naszego życia, a tych, w których osadzone są spostrzeżenia autorki. Bardzo nie podobało mi się założenie, że każda kobieta już od początku dąży do tego, aby jak najszybciej wyjść za mąż i urodzić dzieci. Przerażająca wizja. W tej książek znajdziesz bodaj 70 wskazówek dotyczących tego, kiedy warto zaprosić faceta do siebie, po ilu randkach pójść z nim do łóżka, jak często dzwonić czy kiedy razem zamieszkać. Może to i dobre dla kompletnie pogubionych osób, ale jak dla mnie lepsza byłaby terapia, dzięki której odkryją, że najważniejsza jest miłość do samej siebie… Książka dobra z przymrużeniem oka i z ogromnym dystansem.

dałam 10, bowiem maiłam jak pisze tu jedna recenzentka 2 "krejzolki" w moim towarzystwie, tj. były latami podnóżkami swoich facetów, dosłownie sięgały dna, aż pewnego dnia u jednej po przeczytaniu tej serii zaczęły się panie dziać cuda...więc te książki działają, w moim eksperymencie skuteczność 50%. Sama też zastanowiłam się nad swoim życiem i stwierdziłam, jak już od umówienia miejsca spotkania i jego przebiegu dawałam wolną rękę mężczyźnie, chodź mi kompletnie nie pasowało (np. byłam niedysponowana w czasie długiego spaceru - bo facet musiał robić kroki i nie liczył się z moim zdaniem),lub jechałam do restauracji oddalonej od mojej pracy o 30 km bo mu było wygodnie - to szans na realny dobry związek brak. Oczywiście niektóre rady należy brać z przymróżeniem oka i jak ktoś jest niezłym krejzolem to tylko terapia może pomoże. A co z moim uczuciem, szczerością? Tak to zadziała ale skąd wiesz kogo po kilku randkach masz po drugiej stronie, czy seryjnemu zabójcy podasz info, że dziś o 24 będziesz sama w domu i będziesz miała otwarte drzwi. Dlatego dziwią mnie negatywne komentarze. Styl też mało mi odpowiada ale ta książka ma zadania łechtać nasze doznania pięknym słowem ale obudzić nas z marazmu. Tak nie wszyscy faceci tacy są, ale jak wg was autorka miała przekazać wam swoje treści na 170 str. w sposób zwięzły? Są faceci, narcyzy gdzie poczucie własnej tj kobiety godności się nie liczy tylko oddanie i bicie mu pokłonów. W dobie szybkich randek, wierzycie, że po jednej nieudanej gość będzie miał ochotę na następną? Że sprawdza się w 50% tylko to mało, a co w życiu sprawdza się w 100%?
w Polsce nie przypada 5 kobiet na 1 mężczyznę!!! już cytowanie takiego faktu lub wszystko wiem, lub wiadomo nic nie wnosi do dyskusji, wolałabym uwagi u mnie np. ta a ta rada nie sprawdziła się itp.

Nie dałam radę przebrnąć przez ten poradnik. Rady wyssane rodem z Pani domu. Jak cię facet źle ocenia to już nigdy nie zmieni zdania. No nieee. Litości. Bzdety. Nie polecam

Książkę czyta się miło, lekko i przyjemnie momentami nawet zabawnie, aczkolwiek do dawanych rad myślę, że jednak należy podejść z dystansem. Autorka podaje nam na tacy rady w stylu "rób to" "tego nie rób" a za dowód podaje wypowiedzi mężczyzn i anegdotyczne przykłady. Nie ma odwołań do mechanizmów kierujących ludzkimi zachowaniami, autorka nie buduje w czytelniku świadomości, że owszem takie zachowanie mogą działać ale tylko na określony typ osób. Może warto się zastanowić czy to "typ" wartościowy dla Ciebie? Czy swoim zachowaniem chcesz przyciągnąć mężczyzn na których do dzieła? Zamiast tego tylko anegdotyczne opowieści. Żeby nie zrobić sobie krzywdy warto podejść do rad z książki tak jak do rad koleżanki warto je znać przemyśleć i zrobić i tak po swojemu.
Pierwszy poradnik tej autorki był jednak dla mnie bardziej wartościowy.

Fajna książka, przy której się uśmiałam:) szybko się czyta, a zasady które są opisane niby każdej kobiecie są znane, a i tak o nich zapominamy :)

Fajna, lekka, zabawna i można się dowiedzieć czegoś ciekawego co może przydać się w życiu. Mimo to trzeba spojrzeć na tę pozycję z humorem i przymrużeniem oka.

Książka lekka miła i przyjemna, szybko się czyta, można wziąć parę rad i przetestować na facetach ;) wiadomo, że chcąc za bardzo można ich spłoszyć.

Jeżeli ktoś czytał "dlaczego faceci wolą zołzy" autorstwa tej samej autorki - to wie z czym ma do czynienia. Polecam jako dopełnienie wiedzy z wcześniej wymienionego tytułu. Czy dowiedziałam się czegoś nowego ? Niekoniecznie aczkolwiek można się trochę pośmiać ;)

Przeczytane! Uwielbiam tę autorkę ❤️

Przeczytane! Uwielbiam tę autorkę ❤️