Requiem dla Nirvany

Zysk i S-ka
literatura piękna
Ryszard Zabrzeski
nirvana

Niestety, ale książka w ogóle się mi nie spodobała. Teraz już wiem, że coś tego typu muszę unikać. Fragmenty (niestety dosyć częste) gdzie zespoły były wymieniane ciągiem były przeze mnie pomijane. Zresztą cała książka jest chaotycznie napisana. Jak gdyby Mark usiadł, napisał i tak to zostawił i tyle. Zero jakiegoś uporządkowania..
Pomysł ogólnie dobry. Sama historia...

Książka nie zachwyca, raczej uchodzi, są setki znacznie lepszych i gorszych. Dla mnie strasznie irytująca była ilość wymienianych zespołów i utworów, czasami pół strony to kolejność utworów na playliście która właśnie leci w lokalu w jakim znajduję się bohater.

"Dzisiejszy wieczór ma zamiar dla odmiany spędzić w domu i poczytać. Podoba mu się pomysł, by położyć się w czystej pościeli przed północą, obudzić się bez kaca, ze świadomością, że włosy łonowe są jego własnymi. Jednak po kilku minutach zaczyna się niecierpliwić (...) Porzuca pana Forda i wybiera towarzystwo Jacka Danielsa (...) O dziewiątej trzydzieści jest przy trzeciej...

Nawet nie wiem co o tej książce napisać.
Niby jest o czymś i przekazuje istotną rzecz: samotność nie jest dobra, bo każdy się kiedyś zestarzeje i wtedy panienki do łóżka już nie wystarczą (a nawet do niego nie wejdą). Jednak ostatecznie ten morał nie dochodzi do głosu.

Główny bohater to po prostu wykształcony, ale płytki facet. W pewnym momencie poraża go nienawiść innych...

Gdyby tylko książka była napisana, jak większość w czasie przeszłym a nie teraźniejszym!

• Oddane do biblioteki
  • Powieści
  • Inspiracje
  • Thrillery, kryminały, sensacje itp.
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Requiem dla Nirvany