Specjaliści od rozwodów

Okładka książki Specjaliści od rozwodów Barbara Delinsky
Okładka książki Specjaliści od rozwodów
Barbara Delinsky Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
Having Faith
HarperCollins
2010-09-24
2010-09-24
Małgorzata Fabianowska
prawnik rozwód romans

Całkiem fajna książka.
Faith i Sawyer, przyjaciele ze studiów, mają okazję znów spędzić więcej czasu ze sobą, gdyż reprezentują dwie strony małżeństwa, które chce się rozwieść.
Czy to, że każde z nich w pracy musi stanąć przeciwko sobie, broniąc swoich klientów nie zepsuje ich relacji?

Całkiem fajna książka.

Bardzo lekka, przyjemna książka. Podobało mi się bardzo, jak Sawyer zabiegał o Faith :)Super :)

Zakochałem się,w tej książce od samego początku.
Czyta się cudownie,tak lekko i wspaniale.
Główni bohaterowie,to mili ,cudowni ludzie.
Którzy wiedzą,czego chcą od życia.
Moi rodzice,są od 1987 roku po rozwodzie,więc książka była,dla mnie dość osobista.
Super się czyta.

Zakochałem się,w tej książce od samego początku.
Czyta się cudownie,tak lekko i wspaniale.
Główni bohaterowie,to mili ,cudowni ludzie.
Którzy wiedzą,czego chcą od życia.
Super się czyta.

Po raz pierwszy siegnelam po tworczosc tej autorki. Nie zaowiodlam sie,nawet przeciwnie-jestem mile zaskoczona powiescia.
Watki dobrze rozbudowane,doprowadzone do konca. Bohaterowie sa dynamiczni i wybuchowi.
Ogolnie rzecz biorac, powiesc jest taka, jaka byc powinna.Pelna zwrotow akcji, napiecia i zarazem wybuchow namietnosci. Przy tej ksiazce nie da sie nudzic.
Maly format robi mylne wrazenie. Myslalam,ze powiesc bedzie miala malo stron i szybko ja przeczytam. Mylilam sie. :) Ksiazka ma ponad 200 stron i jest bardzo wciagajaca. Gdyby nie szkola i nawal pracy przeczytanie lektury zajeloby mi z 3 godziny.

Polecam. :)

Zmykam czytac kolejna ksiazke tej autorki, ktora juz na mnie czeka.

Maly format...

Ciężko jest uwierzyć w szczęśliwe zakończenie, w miłość aż do "grobowej deski", zwłaszcza gdy ma się za sobą nieudane małżeństwo i gdy jest się "specjalistą od rozwodów". Ale warto zaryzykować i znów się poddać uczuciu, zakochać się , zamiast zamykać się w czterech ścianach i wmawiać sobie, że nic więcej nam nie potrzeba do szczęścia.
Książka lekka i przyjemna, idealna na leniwe popołudnie przy dobrej kawie. Polecam tym, którzy nie wierzą w szczęśliwe zakończenia lub boją się kolejny raz zaryzykować i zakochać się.

Książka lekka i przyjemna, idealna...

„Nie odrywał od niej oczu. Starał się w lot odgadywać jej życzenia. Jakby tego nie było dość, przygotował uroczystą kolację przy świecach, spełniając tym samym marzenia Faith.”*

Miłość to coś czego nie da się przewidzieć, to coś co przychodzi kiedy chce i lokuje się tam gdzie chce. Nie od nas to wszystko zależy, a od niej. Nic w życiu nie jest proste, nawet ona. Trzeba o miłość walczyć, a gdy się ją zdobędzie pielęgnować jak coś najcenniejszego.

Faith i Sawyer to przyjaciele jeszcze ze studiów. Od razu się polubili i świetnie dogadywali. Zawsze ciekawie spędzali razem czas. Już wtedy byli związani z kimś innym i zakochani więc między nimi była tylko mowa o przyjaźni. Przyjaźni, która przetrwała do tej pory. Ci młodzi ludzie są teraz adwokatami od rozwodów i sami przez to przechodzili gdyż ich małżeństwa nie przetrwały. Teraz są spełnieni zawodowo ale samotni, tylko żadne z nich nie przyznaje się do tego. Pewnego dnia dowiadują się, że będą razem pracować tylko, że po przeciwnych stronach – ona reprezentuje rozżaloną żonę, a on złego męża. Ta sprawa powoduje, że znowu zaczęli się widywać, bo choć mimo trwającej przyjaźni jakoś się mijali.
Sawyer zaprasza dziewczynę na imprezę, która jest strasznie nudna i po jakimś czasie z niej wychodzą by inaczej spędzić resztę wieczoru. Koniec końców lądują w domu Faith i tam pijąc dobre wino wspominają dawne czasy. Trochę później dochodzi między nimi do zbliżenia, które wszystko komplikuje. Po tej nocy już nie jest tak samo. Zalewa ich fala innych uczuć, których nie są pewni, a wzajemne przyciąganie wcale im nie pomaga... Po tym zdarzeniu próbują się też w tym wszystkim odnaleźć jednak to nie jest takie proste – przeszłość nie daje o sobie zapomnieć...
Zapomnieć czy spróbować? Te właśnie pytanie nurtuje naszych bohaterów. Warto poświęcić przyjaźń? A może właśnie tak powinno być? Co oprócz nie pewności ich powstrzymuje? Jaki wpływ na ich działania ma przeszłość?

Kolejna dobra książka Delinsky, która utwierdza mnie w przekonaniu by uważać ją za jedną z lepszych pisarek. Lubię to jak piszę, żadnych jakiś wymyślanych intryg, poważnych problemów czy też zdradzania czy kłamania. Ot zwykłe problemy, które spotkać mogą każdego z nas. Tu bardziej chodzi o zaufanie sobie czy też partnerowi. Jej książki czyta się dla chwili oddechu, relaksu lub gdy potrzebujemy czegoś lekkiego i nie zmuszającego do myślenia.
Faith i Sawyer przeszli swoje w życiu co ich ukształtowało i dało siłę do życia. Z prawdziwą przyjemnością ich poznawałam: poglądy, zainteresowania, odczucia. Ich rozmowy były jak małe słowne potyczki czasem zabawne, a czasem poważne.
„Specjaliści od rozwodów” to lekka lektura, która odpręża po ciężkim dniu, lub relaksuje gdy dzień jest gorszy. Łatwo przyswajalna fabuła i ciekawy Tyl pisania umila czas spędzony z książką, która nie zobowiązuje do wysiłku umysłowego.

*str. 204

1905

Młoda pani adwokat od lat przyjaźni się z kolegą ze studiów, również adwokatem. Lubią razem spędzać czas, znają się dość dobrze. Oboje są rozwodnikami, oboje już kiedyś byli zakochani, ich małżeństwa nie przetrwały próby czasu. Podchodzą do tego bardzo rozsądnie, nie wyolbrzymiają problemu.
Pewnego razu spotykają się na sali sądowej reprezentując przeciwne strony rozwodzącej się pary - on jest adwokatem męża, ona żony. Los chciał, że małżonkowie walczą ze sobą, a rozwód jest aktem zemsty.

Cóż mogę napisać? Jak ocenić książkę, która reprezentuje gatunek romansu? Z jednej strony lubię dobry romans, lubię przeczytać niezwykłą historię zakończoną happy endem typu "i żyli długo i szczęśliwie". Bo dobry romans nie jest zły. Ale chciałabym, żeby w książce działo się coś więcej, nie tylko rozmyślania zakochanych, ich wahania, ich spotkania podszyte erotyzmem. To trochę za mało. A w tej książce (bardzo krótkiej, więc można było się spodziewać, że za dużo treści tam nie będzie) nie dzieje się nic oprócz podchodów zakochanych. Nawet sprawa rozwodowa, która mogła być ciekawym tłem, okazała się równie przewidywalna jak cała intryga tej książeczki.
Próbowałam znaleźć pozytywne elementy powieści. Może tak:
Miłośniczki prostych romansów będą czytały tę książkę z przyjemnością.
Jedziesz pociągiem i chcesz poczytać coś niezobowiązującego, co nie zmusza czytelnika do zbyt wielkiego wysiłku - polecam.
Musisz iść do lekarza i wiesz, że spędzisz w różnych kolejkach pół dnia - weź ze sobą tę książkę.
To chyba tyle, co mogę zaliczyć tej książce na plus. Bo ja niestety wymagam od powieści czegoś więcej, a chciałabym w tym miejscu podkreślić, że jestem czytelniczką życzliwą i raczej pozytywnie nastawioną do nowości. Nie doszukuję się na siłę mankamentów, nie czerpię satysfakcji z tego, że skrytykuję wszystko i jeszcze na dokładkę znajdę jakiś ośmieszający wydawnictwo czy autora szczególik. Nie potrzebuję podbudowywać swojego ego takimi zabiegami. Ale czytając powieść "Specjaliści od rozwodów" musiałam doszukiwać się zalet. Przykro to pisać, na obronę gatunku mogę jedynie dodać, że ja po prostu nie lubię krótkich romansów opisujących tylko miłosną historię. Jeśli ktoś takie lubi - polecam.

Pewnego razu spotykają się na sali sądowej reprezentując przeciwne strony ...

Lekka, łatwa i nawet przyjemna - polecam

Lekka, łatwa i nawet przyjemna - polecam

• Harlequin
  • Moi mali książęta :)
  • POSIADAM...ebooki
  • Romans
  • Wyd. HarperCollins Polska/Mira/Harequin

Dodaj cytat z książki Specjaliści od rozwodów