Opiekun

Okładka książki Opiekun Joan Wolf
Okładka książki Opiekun
Joan Wolf Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura piękna
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
The guardian
Da Capo
1998-01-01
1998-01-01
837157276X
Ewa Górczyńska
romans historyczny

Historia co chwilę mnie zaskakiwała, bardzo ciekawy pomysł, zwroty akcji, intryga. Polecam.

Całkiem przyjemna, spokojna książka.

Całkiem przyjemna, spokojna książka.

Bohaterką książki jest Anabella, która w wieku dwudziestu trzech lat nagle zostaje wdową, a jej czteroletni synek Giles zostaje dziedzicem tytułu - hrabią Weston. Najgorszy dla Annabelli wydaje się fakt, iż na opiekuna Gilesa, że jej mąż wyznaczył swego brata, Stephena. A Stephen ... od pięciu lat przebywa na Jamajce, gdzie został wygnany za przemyt. Anabella jest przekonana, że w ciągu tych pięciu lat jej serce, przy boku spokojnego męża, uspokoiło się i przestała już tak kochać Stephena jak dawniej. Obecnie na poukładane wszystkie sprawy, ma syna, dom, przyjaciół i pasje związane z hodowlą koni do polowań. Ale kiedy Stephen wraca, okazuje się że to poukładane życie wcale nie jest takie poukładane, przyjaciele wcale nimi nie są, a serca nie da się oszukać.
"Opiekun" to klasyczny romans, ze spokojnie rozwijającą się akcją oraz narracją bardzo powściągliwie, niemal ascetycznie, opisującą rzeczywistość w dziewiętnastowiecznej Anglii. Ci, co liczą na wartkość akcji, porywającą fabułę i każdą stronę książki iskrzącą od emocji - mogą się trochę zawieść, a lektura wyda im się nudna, pomimo ciekawego wątku kryminalnego.
Mnie "Opiekun" nie znudził, wręcz przeciwnie. Czytając tę książkę miałam z wielką przyjemnością, gdyż uwielbiam książki wnikliwie oddające klimat Anglii z tamtych czasów, ubranej w gorset pozorów, stereotypów i politycznej poprawności, a w środku kipiącą od głęboko skrywanych emocji.

• Romans historyczny
  • Romans