Nieczysta krew

Okładka książki Nieczysta krew
Borisav Stanković Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy literatura piękna
literatura piękna
Nečista krv
Państwowy Instytut Wydawniczy
1956-01-01
1956-01-01
literatura serbska

Na półkach: , , , ,

Znaleźć e-booka z literaturą bałkańską jest bardzo trudno. A już za darmo – to prawie niemożliwe. Dlatego skorzystałem z okazji i z przyjemnością przeczytałem powieść Borisava Stankovića. Autor pochodził z miasta Vranje na południu Serbii, w bardziej orientalnej części tego kraju i tam też rozgrywa się akcja utworu - w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XIX wieku....

Wstrząsająca lektura, nie dla wrażliwych, ale zdecydowanie warto przeczytać.

• Balkan
  • Bałkańskie
  • 2013
  • Bałkany / Była Jugosławia
  • Kocioł bałkański
  • Bałkańska
  • Zamknięta społeczność, wieś, odludzie, prowincja

Dodaj cytat z książki Nieczysta krew