Miasto w lustrze

Grad u zrcalu
Pogranicze
literatura piękna
Meridian

Okładka książki Literatura na Świecie nr 3-4/2018 (560-561) Dejan Aleksić, Svetislav Basara, Oto Horvat, Mirko Kovač, Đorđe Lebović, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Vidosav Stevanović, Srdjan Valjarević, Bora Ćosić
Ocena 0,0
Literatura na ... Dejan Aleksić, Svet...
Okładka książki Kiedy kwitnie zło. Książka listów 1992-1995 Filip David, Mirko Kovač
Ocena 6,5
Kiedy kwitnie ... Filip David, Mirko ...

„Każdy pisarz musi mieć jeden niedokończony rękopis, nad którym będzie stale pracował, poprawiał go, bo pisanie to sprawa intymna, akt rozpusty.”
Pozostając w zgodzie z ową zasadą Mirko Kovač bardzo długo kreślił i redagował rękopis, który miał stać się jego opus magnum. Zapewne z uczuciem ulgi i spełnienia zdążył ukończyć pracę przed własną śmiercią.
„Miasto w lustrze”...

Minęło sporo czasu od kiedy po raz ostatni tak bardzo nie chciałam żeby książka się skończyła jak miało to miejsce w przypadku ,,Miasta w lustrze".

Według mnie- jeżeli byłby to film, byłby jednym z tych, po których emisji, na sali kinowej, panuje absolutna cisza.

Warto sięgać po książki mało znane, bo jak widać można natknąć się na perełki.

To moje pierwsze spotkanie zarówno z tym pisarzem, jak i z literaturą bałkańską i muszę przyznać, że jest to spotkanie udane. Nawet bardzo.

"Miasto w lustrze" to historia pewnej rodziny, którą poznajemy dzięki opowieści głównego bohatera. Jest on pisarzem, specyficznym rodzajem pisarza, bowiem jego cechą charakterystyczną jest to, że lubi wszystko poprawiać, wykreślać i...

• 2013
  • Bałkany
  • Literatura chorwacka/bałkańska
  • Niedostępne
  • Chcę w prezencie
  • SERIA - Meridian - Pogranicze

Dodaj cytat z książki Miasto w lustrze