Czefurzy raus!

Čefurji raus!
978-83-9298-48-1-8
Tomasz Łukaszewicz
Międzymorze
goran vojnović czefurzy raus międzymorze literatura bałkańska literatura słoweńska
Čefurji raus!
Międzymorze
literatura piękna
978-83-9298-48-1-8
Tomasz Łukaszewicz

Czytałem to świeżo po Mojej Jugosławii, późniejszej książce Vojnovicia. Zachwycony sięgnąłem po Czefurzy raus! i przeżyłem spore rozczarowanie. Opowieści z ławki pod blokiem, bez głębszego pomysłu, do tego drażniące ciągłymi, nadużywanymi wulgaryzmami. Być może w oryginale jest to coś zbliżonego do Masłowskiej, nie wiem. Ale mam wrażenie, że tłumacz trochę nie dał rady.

Mam do niej emocjonalny stosunek, ale warto przeczytać.. uniwersalne problemy;-)

Moja opinia może nie być obiektywna, bo sam tłumaczyłem książkę z języka słoweńskiego. Ale polecam, bo uważam, że na długo zapada w pamięci, jest uniwersalna, a przy tym uczy czegoś o problemach Słowenii i Bałkanów.

• Słowenia
  • Bałkańskie
  • Pożyczone
  • Do przeczytania - literatura austriacka, szwajcarska i słoweńska
  • 2015
  • 2010

Dodaj cytat z książki Czefurzy raus!