Lawina

Klub dla Ciebie
kryminał, sensacja, thriller
Jerzy Chociłowski
Alpy Orle Wierchy Diabelski Wyścig zima żywioł

Nie wrócę do tej książki, bo nie interesują mnie górskie ani zimowe klimaty. Natomiast zrobiła na mnie wrażenie sama tytułowa lawina, sposób opisania jej mechanizmu, systemów ostrzegania i problemów, które powoduje dla górskiego kurortu. Walka o życie ofiar i wizja potęgi przyrody były opisane na miarę filmu katastroficznego.

Może nie jest jakoś rewelacyjnie napisana, ale zaciekawiła mnie i przeczytałam ją z zainteresowaniem do samego końca. Niepotrzebne wstawki w języku francuskim i w mojej opinii zbyt dużo postaci wysuwających się na główny plan. Wszystko rekompensują za to opisy przyrody, ukazujące piękno, ale również okrutną naturę gór.

Jedna z nudniejszych książek jakie czytam! te francuskie wstawki - tragedia! Nawet kiedy "przewinęłam" sobie kilka rozdziałów do momentu zejścia lawiny to dalej akcja toczyła si3 w takim tempie, że zamarzłam niczym niektórzy bohaterowie. Na pewno nie polecam.

Widzę sporo negatywnych opinii. A mnie się podobało. Bardzo przyjemnie się czytało, lektura wciągnęła mnie dość mocno.

Zgodzę się z tym, że francuskie wstawki były niekoniecznie udane.

Bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu, doskonała akcja poruszająca i prawdziwa historia w Górach gdzie toczy się lawina.

Mnie książka bardzo wciągnęła. Nie mogłam się od niej oderwać.

Na lawinę śnieżną trzeba długo czekać. Bo, to że zejdzie jest pewne. Natomiast od początku autor zasypuje lawiną bohaterów. Można się nieźle pogubić. Akcja rozkręca się długo, ale takie budowanie napięcia nie powinno dziwić w przypadku thrillera. Zupełnie niepotrzebne francuskie wstawki, wybijają czytelnika z rytmu. Warto ją podsunąć wszystkim tym, którzy nie rozumieją gór...

Początkowo strasznie nudna, później się rozkręca. jednak nawet końcówka nie trzymała mnie w napięciu. Czytając opis książki spodziewałam się czegoś innego - przedstawiony opis na okładce nijak się ma do jej treści... Poza tym francuskie wstawki strasznie irytują.

Straszna książka. Strasznie nudna, strasznie dużo nazwisk, osób, wątków. Strasznie dużo wtrąceń w języku francuskim, większość bez tłumaczenia. Dopiero po 3/4 zaczęło się "coś" dziać, ale moim zdaniem książka ma zakończenie tak beznadziejne, jakby autor po prostu chciał jak najszybciej pisać tę masakrę.

Absolutnie mi się nie podobało.

I jedyna rzecz, jaka mnie cieszy w...

Spodziewałam się mniej po tej książce, całkiem przyjemnie sie czyta, a pod koniec można powiedzieć że trzyma w napięciu.

• 2013
  • 2012
  • 5 (bardzo dobre)
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Horrory i thrillery
  • ➤ ➤ Wyd.: ... inne/pozostałe