Film Art. Sztuka filmowa. Wprowadzenie

David BordwellKristin Thompson Wydawnictwo: Wojciech Marzec film, kino, telewizja
Film Art: An Introduction
Bogna Rosińska
film kino filmoznawstwo podręcznik Bogna Rosińska

Klasyka

Na półkach: , , , ,

Bardzo kompleksowo Bordwell i Thompson podchodzą do podstaw kina, nie pomijając chyba żadnego z ich najważniejszych aspektów. Mógłbym się przyczepić do zbytniego amerykocentryzmu i bezsensownego, wybiórczego rozdziału o historii kina, ale pomijając te drobne zgrzyty - przydatne.

Znakomita książka w koszmarnym polskim wydaniu.

W moje ręce trafiło wydanie trzecie z 2014 roku. Błędy w druku znajdziemy na 141 stronach, czasami nawet po kilka na jednej, zatem jest ich ponad 150 (masa literówek, niewłaściwe formy wyrazów, wyrazy zdublowane lub brakujące, czasami złamana linijka tekstu, błędnie podpisany kadr itd.). Zauważyłem także niekonsekwencję w...

• Film
  • Chcę w prezencie