rozwińzwiń

Krzyk z głębokości

Okładka książki Krzyk z głębokości Georges Duhamel
Okładka książki Krzyk z głębokości
Georges Duhamel Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Nike literatura piękna
245 str. 4 godz. 5 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
Nike
Tytuł oryginału:
Cri des profondeurs
Wydawnictwo:
Czytelnik
Data wydania:
1962-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1962-01-01
Liczba stron:
245
Czas czytania
4 godz. 5 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Irena Wieczorkiewicz
Tagi:
Francja XX wiek
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2446
2372

Na półkach:

Duhamel (1884 – 1966),lekarz i autor, nieznany mnie bliżej ani dalej; autor bardzo wielu książek; w Wikipedii najciekawsze:
"...W 1926 r. ogłosił w prasie apel o uwolnienie więźniów politycznych w Polsce. Apel, nieuzgodniony ze stroną polską, spowodował bojkot ze strony polskiego środowiska literackiego podczas wizyty w kraju w tym samym roku. Zajmowała się nim wtedy późniejsza pisarka i feministka Irena Krzywicka, z którą się zaprzyjaźnił."
Omawianą książkę popełnił w 1951 r. Jak mało znaczy w jego dorobku, może świadczyć fakt, ze anglojęzyczna Wikipedia w ogóle jej nie wymienia. A w ogóle zauważyłem szokujące różnice w Wikipedii między wersjami francuską i angielską, a polską. Po polsku - mała wzmianka, tam - szerokie opracowanie, w którym podkreślono Nagrodę Goncourtów, członkostwo Akademii Francuskiej, unanimizm i wymieniono ponad 100 tytułów.
Omawiana książka to autoportret paskudnego dziada, francuskiego przemysłowca Felixa Tallemanda, podobno oportunisty. Podobno, bo tak go określają zagraniczne recenzje, lecz dla nas takie określenie kolaboranta, mordercy, złodzieja i szmalcownika jest nie do przyjęcia; to po prostu szuja!!
Trudno pisać recenzje o negatywnym bohaterze, a szczególnie, gdy nie wzbudza sympatii ani przez chwilę. Również jego krzyk sumienia, krzyk z głębi jego jestestwa o wybaczenie nie sprawia wrażenia szczerości. Naumyślnie używam "krzyk z głębi" zamiast "..z głębokości", bo jakoś bardziej mnie pasuje takie określenie miejsca jego zgryzoty, która siedzi jak kamień w żołądku.
No cóż, dostaliśmy niemiłą historię małego człowieczka, który do grobowej deski się nie zmienił. Nie zdradzam Państwu treści, bo książkę warto samemu przeczytać, tym bardziej, że tylko w Polsce nie jest popularny.

Duhamel (1884 – 1966),lekarz i autor, nieznany mnie bliżej ani dalej; autor bardzo wielu książek; w Wikipedii najciekawsze:
"...W 1926 r. ogłosił w prasie apel o uwolnienie więźniów politycznych w Polsce. Apel, nieuzgodniony ze stroną polską, spowodował bojkot ze strony polskiego środowiska literackiego podczas wizyty w kraju w tym samym roku. Zajmowała...

więcej Pokaż mimo to

avatar
343
242

Na półkach: ,

Na pierwszym poziomie jest to francuska odmiana "Palacza zwłok" Fuchsa, opowiadająca o tym, że wojna wywleka na światło dzienne prawdziwą twarz człowieka i jest to zazwyczaj twarz oportunisty. Dla smaku podlał autor tę potrawkę sosem z filozofii Nietzschego.
Głębiej odnajdujemy jednak rozprawę na temat jednostek pozostających bez kontaktu ze swoimi emocjami i śmiertelnych skutkach nagłego przerwania takiej kwarantanny.

Na pierwszym poziomie jest to francuska odmiana "Palacza zwłok" Fuchsa, opowiadająca o tym, że wojna wywleka na światło dzienne prawdziwą twarz człowieka i jest to zazwyczaj twarz oportunisty. Dla smaku podlał autor tę potrawkę sosem z filozofii Nietzschego.
Głębiej odnajdujemy jednak rozprawę na temat jednostek pozostających bez kontaktu ze swoimi emocjami i śmiertelnych...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    36
  • Przeczytane
    20
  • Posiadam
    10
  • Nike
    3
  • Seria Nike
    2
  • 📌 Inne
    1
  • Do kupienia
    1
  • Francja
    1
  • Drukowana
    1
  • Powieści
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Krzyk z głębokości


Podobne książki

Przeczytaj także