Okładka książki Życie prywatne angielskich władców: Ukazane w pełnym świetle życie angielskich monarchów od Henryka VIII po dzień dzisiejszy Nigel Cawthorne
Nigel Cawthorne Wydawnictwo: Bellona Seria: Miłość Rządzi Światem biografia, autobiografia, pamiętnik
Miłość Rządzi Światem
Sex lives of the king and queens of England
Bellona
2000-01-01
2000-01-01
Roman Gołędowski
królowie Anglia seks życie seksualne

Kolo ksiazki historycznej to to cos nie stalo.

Wiele osob narzeka na tabloidowy jezyk, jakiego uzywa autor, ale to co spowodowalo tylko 1 gwiazdke ode mnie to calkowity brak wiedzy i MNOSTWO BLEDOW HISTORYCZNYCH! W samym wstepie, gdzie autor przedstawia w kilku zdaniach zycie erotyczne monarchow przed Henrykiem VIII jest tyle bledow merytorycznych, ze az sie odechciewa dalej czytac. I to nie sa jakies niuanse, tylko informacje na poziomie naprawde podstawowym jesli chodzi o angielska historie (np. stwierdzenie, ze cesarzowa Matylda byla dzieckiem z nieprawego loza!)
Nie mam pojecia skad autor czerpal wiedze, ale zdecydowanie nie z zadnych porzadnych zrodel, na co zreszta wskazuje calkowity brak jakielkowiek bibliografii. Troche to wyglada jakby poszukal najbardziej skandalicznych plotek jakie dalo sie znalezc, spisal je jako fakty i wyslal do wydawcy majac nadzieje, ze ksiazka o seksie i tak i tak sie sprzeda.

Nigdy wiecej nie wezme do reki niczego wiecej napisanego przez tego pana. KOSZMAR i TRAUMA!

Kolo ksiazki historycznej to to cos nie stalo.

O rany, wieje nudą jak z mało czego, zamiast zgrabnie napisanej, błyskotliwej zabawy literackiej, jak "Tron i alkowa" chociażby, nużący katalog kochanek i kochanków, nijak niezawiązany z historią i tłem czasów. Można sobie podarować.

książka,której raczej nie będzie się długo wspominać. Szybko się czyta,rozdziały krótkie to plus. Minusy- mało ciekawa, lakoniczna, pobieżna. Lista kochanek i kochanków z lekkim opisem.nic co zapada w pamięć

• Poszukaj
  • Reportaże,wywiady,felietony,popularnonaukowe