Iwan Groźny. Krwawy twórca Imperium

wielcy władcy Iwan Groźny historia Rosji
historia
83-241-2421-7
wielcy władcy Iwan Groźny historia Rosji

Książka dobra, czyta się w miarę dobrze. Pierwsza pozycja do zrozumienia mentalności Rosjan ich systemu czy to komunistycznego czy też cesarstwa. Władza cara i długo długo nic, wszystko jego i nic twojego.

Historia Iwana jest bardzo mroczna ale warta poznania. Ta książka zabiera nas w świat cara. Książka pomimo że historyczna bardzo ciekawie napisana - wciąga. Polecam wszystkim

Na półkach: , , , ,

"Tak złożona osobowość jak Iwan Groźny ma wśród historyków umiarkowanych zwolenników i zawziętych przeciwników. Jeśli Karamzin, Kowalewski i Idanow potępiają go jako szaleńca kierującego się namiętnościami, to inni, tacy jak Sołowiew, Biełow i Zabielin, zapominając wszelkie zło, jakie uczynił, wychwalają go jako geniusza politycznego. Rewolucyjni demokraci: Bieliński,...

Jak potrafilam sie usmiechnac czytajac biografie Piotra Wielkiego tak Iwana czytalam jak istny horror. Poznajemy jak lud byl uciemiezany.. przez wlasnych wladcow...przerażająca...ale takie sa fakty..

Dyskusje

• Historia