Niewidzialne miasto

Okładka książki Niewidzialne miasto M. G. Harris
Okładka książki Niewidzialne miasto
M. G. Harris Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Archiwum Josha (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
koniec świata archeologia Majowie 2012

2004

Rewelacyjna przygodowa książka,jestem mega pozytywnie zaskoczona polecam

Rewelacyjna przygodowa książka,jestem mega pozytywnie zaskoczona polecam

Opis tej książki bardzo mnie zainteresował, bo zawsze podobały mi się tego typu klimaty. Ale w tej książce czegoś jednak mi zabrakło...
Życie trzynastoletniego Josha zmienia się z dnia na dzień po tym, jak dostaje informację o tragicznej śmierci ojca. Jednak Josh nie umie się z tym pogodzić i badając tę sprawę dochodzi do wniosków, że nie był to tylko nieszczęśliwy
wypadek jak próbują mu wmówić inni. Nagle Josh odkrywa niesamowitą tajemnicę, która może okazać się dla niego wręcz niebezpieczna.
Pomysł na fabułę miał duży potencjał, ale wydaje mi się, że nie został całkowicie wykorzystany. To, co najbardziej nie podobało mi się w tej książce to, moim zdaniem, niedopracowani bohaterowie. Niektóre ich reakcje wydawały mi się tak nienaturalne i naciągane, że miejscami naprawdę miałam ochotę odłożyć książkę na półkę. Z czasem na szczęście się przyzwyczaiłam i już aż tak mi to nie przeszkadzało. Aczkolwiek gdyby to ode mnie zależało dodałabym głównemu bohaterowi ze dwa lata, bo przygody, z którymi musiał zmierzyć się Josh były na tyle niebezpieczne, że żaden zwykły trzynastolatek w życiu by sobie z nimi nie poradził i też odbierało to na autentyczności.
Niemniej jednak jestem pozytywnie nastawiona po lekturze pierwszej części i na pewno sięgnę po kolejną z nadzieją, że wady, które tu wymieniłam nie pojawią się w dalszych tomach. Młodszym fanom książek przygodowych polecam.

wypadek...

Bardzo spodobała mi się ta książka, wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Na początku, widząc kolorową okładkę, sądziłam, że jest raczej przeznaczona dla młodszych i szybko przez nią przebrnę, za chwilę zapominając o co tam chodziło. Jakie było moje zdziwienie, że po przeczytaniu nadal przeżywam to co się tam działo, a minęły już dwa dni od skończenia... Z całego serca polecam.

Fajna młodzieżówka.

Fajna młodzieżówka.

TO JEST PIERWSZA CZĘŚĆ!
Zaczęłam czytać "Punkt zerowy" i trochę sobie pospoilowałam. Kto może niech to zmieni w opisie :)
Czyta się szybko, akcja goni sensację. Polecam dużym i małym.

TO JEST PIERWSZA CZĘŚĆ!
Czyta się szybko, akcja goni sensację. Polecam dużym i małym.

Pierwszy tom przygód Josha. Niezwykle ciekawy pomysł na połączenie opowieści o starożytnych Majach ze współczesną historią przygodowo-kryminalną. Cóż... Końca świata w grudniu 2012 roku nie było, więc wszystko musiało skończyć się dobrze.

Rewelacyjna książka. Chociaż to młodzieżówka, napisana jest dla dorosłych - śmierć, kryminał, przygoda; coś w stylu Indiany Jonesa. Myślę, że świetnie odda to cytat z ostatnich stron:
"Po raz pierwszy naprawdę rozumiem, że zło nie musi się ubierać na czarno, nosić gotyckich ciuchów, mieć kłów, rogów ani czerwonych oczu. Nie musi też palić kadzidła. Zło chodzi w garniturze, pod krawatem, uśmiecha się przyjaźnie i pachnie wodą po goleniu. Podejmuje śmiercionośne decyzje. Zabija ludzi, którzy staną mu na drodze, jakby byli mrówkami. A potem zwraca się do ciebie per "synku"."
POLECAM!!

Jedyny minus tej książki to dość brutalne sceny, np.opis duszenia się dziadka Josha, śmierć dwóch agentów NRA itp. Bardzo spodobała mi się fabuła dotycząca historii Majów. Nie spodziewałam się, że byli tacy genialni! Autorka bardzo dobrze uchwyciła emocje chłopca, który tak szybko musiał wkroczyć w dorosłość. Polecam tą książkę :)

Tak szczerze mówiąc, to pierwszy taki przypadek, że zanim przeczytałam książkę, wystawiam jej opinię, aczkolwiek uważam że jest to dowodem na to iż warta jest ona przeczytania.

Co tu dużo mówić...Czytam książkę z prędkością światła ! Początkowo myślałam, że będę miała do czynienia z typową fantastyką, później moja wizja się zmieniła i wiedziałam, że to przygodówka, a nawet kryminał.

Generalnie jest to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam do tej pory i moja opinia się nie zmieni.

Ponadto pragnę zauważyć, że książka jest napisana w bardzo prostej, mało skomplikowanej formie, co nie zmienia faktu, że jest gorsza od innych- wręcz przeciwnie ! Prostota uczyniła ją ... po prostu WYBITNĄ.

Co prawda jeszcze nie skończyłam jej czytać, ale jestem pewna że się nie zawiodę- jeżeli będzie inaczej, to dokonam zmiany w swojej opinii (daję słowo).

Z mojej strony to wszystko, pozdrawiam z NIEWIDZIALNEGO MIASTA ;)

♥.♥

♥.♥