Rok ogrodnika

1986-01-01
1986-01-01
8320703573
Halina Janaszek-Ivaničková
ogród ogrodnictwo rok rok w ogrodzie

więcej Więcej

Tą książką autor udowodnił, że potrafi napisać absolutnie wszystko i sprawić by było ciekawe. Nigdy nie sądziłem, że to napiszę, ale szczegółowa instrukcja pikowania szczepek krzaków pomidora może być fascynująca.
Čapkowi ten Nobel się po prostu należał!

Piękna książka. Już od dłuższego czasu chciałem ją przeczytać - sam jestem wszak ogrodnikiem. Chociaż dzisiaj się mówi - działkowcem. Każdą wolna chwilę spędzam na RODos. I w końcu wpadła w moje ręce.

Książka została wydana w Czechach w 1929 roku a w Polsce dopiero w 1986, w serii wydawniczej Biblioteka Stańczyka. Świetnie do tej serii pasuje gdyż jest to książka...

Autor w zabawny sposób opisuje, na czym polega praca w ogrodzie i dbanie o rośliny.
Trwa ona cały rok. A więc mamy styczeń ogrodnika, luty ogrodnika, marzec ogrodnika... i w końcu grudzień ogrodnika.
Nawet jesienne i zimowe miesiące są dla roślin okresem pracy.
Nawet w grudniu, czy styczniu ogrodnik niepokoi się o swój ogródek i zimujące tam rośliny. Planuje pracę na...

• Literatura czeska
  • #literatura wszelka
  • 2013
  • Czeskie lub o Czechach
  • Biblioteka wojewódzka
  • Jadło, napitki, zielone
  • Wspólne

Dodaj cytat z książki Rok ogrodnika