Homoseksualizm i nadzieja : psycholog opowiada o leczeniu i przemianie

Okładka książki Homoseksualizm i nadzieja : psycholog opowiada o leczeniu i przemianie Gerard van den Aardweg
Gerard van den Aardweg Wydawnictwo: Fronda nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Homosexuality and Hope
Fronda
1998-01-01
1998-01-01
Marek Sobieszczański
terapia reperatywna homofobia homoseksualizm seksualność psychologia medycyna

Bardzo dobra książka. Rzeczowo odkłamuje nowomodne bzdury o normalności zaburzeń rozwojowych.

Pseudonaukowe bzdury. Ten "naukowiec" zajmuje się też zresztą nie tylko homoseksualnością ale też "udowadnia" istnienie "zjaw z czyśćca" i twierdzi że posiada na ich istnienie i działanie dowody. Jeśli ktoś szuka pomocy psychologicznej to polecam jednak profesjonalistów: "Orientacja seksualna jest współcześnie definiowana jako pociąg erotyczny i uczuciowy wobec mężczyzn, kobiet lub obu płci. Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka. Osoby homoseksualne stanowią około 5% populacji. W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej, prowadzonych na świecie od lat 40. XX wieku, eksperci zasiadający w międzynarodowych gremiach skupiających psychologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności doprowadzili do depatologizacji homoseksualności - homoseksualizm został wykreślony z list chorób i zaburzeń psychicznych: w 1973 roku z klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, w skrócie DSM),w 1991 roku - z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases and Related Health Problems, w skrócie ICD) opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia. Chcemy podkreślić, że druga z wymienionych tu klasyfikacji stanowi prawną podstawę do stawiania rozpoznań medycznych w Polsce." ze Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej popieranego też przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne

Homoseksualność jest jedną z orientacji psychoseksualnych człowieka. Nie jest chorobą ani zaburzeniem - jest normalna i zdrowa. Osoby homo- oraz bi-seksualne mają pełne prawo do bycia szanowanymi i akceptowanymi na równi z heteroseksualnymi.
Jednocześnie według aktualnego stanu nauki nie istnieją żadne metody (auto)terapeutyczne, które pozwalają skutecznie zmienić orientację psychoseksualną w jakąkolwiek stronę. Książka ta jest więc zwyczajnie niewiarygodna, a do tego szkodliwa, bo utrwala nieprawdziwy i krzywdzący stereotyp, jakoby homoseksualność trzeba było "leczyć". Nie trzeba. Nie dawajmy się nabrać kierującym się uprzedzeniami szarlatanom.

Kolejna książka z serii tych nieczytelnych. Najzabawniejsze jest to, że dostałam ją gratis do zamówienia internetowego, ciężko uwierzyć, prawda? Nie będę może wymieniała księgarni, bo ogólnie miło, że w ogóle coś gratis dali, ale bez jaj, zamawiam beletrystykę, głównie nowości i dostaję książkę o homoseksualizmie? :D

Jako czytacz wszystkiego rozpoczęłam lekturę tejże pozycji. Dziwne to. Znalazłam tam rozdziały, które sugerowały mi, że homoseksualizm to choroba. Jestem światła na tyle, żeby wiedzieć, że to NIE CHOROBA. Od razu pomyślałam więc, że to książka w stylu lekko zardzewiałym, nie na mój umysł.

Mało czytelny styl, agresywny i arogancki zarazem. Cienkie wydawnictwo, ale i tak dobrnięcie do końca nie było proste. Nie polecam, poza kilkoma psychologicznymi przemyśleniami z sensem cała reszta zdaje się go nie mieć.

Jako czytacz wszystkiego rozpoczęłam lekturę tejże...

Choć metody autora brzmią mądrze, to współczuję osobom które kiedykolwiek zostały nim poddane. Dla autora wsadzenie masła do pudełka po margarynie sprawi że to nią się stanie. Autor rzecz jasna pominie stałość takich związków czy to że takie "wyleczone" osoby zwyczajnie mogły być bi. Niewygodnie byłoby również powiedzieć że osoba homoseksualna odbywająca stosunek hetero czy w której głowę ładowany jest obraz płci przeciwnej do którego wreszcie ma poczuć pociąg i przywiązanie nie jest niczym innym jak ... Czynem heteroseksualnym i samo wmawianie sobie nie zmieni natury.

Książkę zacząłem czytać jako zwolennik tolerancji homoseksualistów oraz z poczuciem, że homoseksualizm nie jest chorobą i nie da się tej przypadłości korygować. Autor tej książki przekonuje czytelników oraz osoby dotknięte tym problemem, że homoseksualizm można leczyć! A co najważniejsze, że należy do grupy zaburzeń emocjonalno-psychicznych, nazywanych przez autora 'nerwicą homoseksualną'. Jeżeli chodzi o mnie autor mnie przekonał, że można polepszyć trudne życie homoseksualistów!

Książka dla osób zmagających się z niechcianymi odczuciami homoseksualnymi. Autor nie jednej ksiązki popartej wieloletnią praktyką terapeutyczną podaje w tej pozycji jedną (moim zdaniem) z najbardziej kluczowych metod pracy nad niedojrzałym ego. Z jego obserwacji wynika, że poprzez metodę hiperdramatyzacji i ośmieszenia swojego "obrazu małego, biednego dziecka" osoba "notorycznie pokrzywdzona" lub odwrotnie -niesłusznie przekonana o swoich zasługach -może bez (wcześniejszej) egzaltacji przyjrzeć sie swoim zachowaniom. Taka umiejętność pozwala na życie w prawdzie. Wyolbrzymione w głowie cechy -pozbawione złudzeń- zaczynają topnieć. Warto

"Wiele można osiągnąć przy dobrej woli, szczerości i wytrwałości"

Ciekawa książka ukazująca podłoże występowania homoseksualizmu oraz drogi nadziei, wyjścia.

"Wiele można osiągnąć przy dobrej woli, szczerości i wytrwałości"

• Seksuologia
  • Kobieta i mężczyzna
  • LGBTQ :)
  • X-2013
  • Biblioteka
  • LGBT, seksuologia, feminizm, medycyna, zdrowie
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY

Dodaj cytat z książki Homoseksualizm i nadzieja : psycholog opowiada o leczeniu i przemianie