Czarne słońce: depresja i melancholia

Okładka książki Czarne słońce: depresja i melancholia
Julia Kristeva Wydawnictwo: Universitas Seria: Horyzonty Nowoczesności filozofia, etyka
filozofia, etyka
Horyzonty Nowoczesności
Soleil noir. Dépression et mélancolie
Universitas
2007-01-01
2007-01-01
9788324206124
Michał Paweł Markowski, Remigiusz Ryziński
depresja melancholia filozofia malarstwo psychoanaliza

Wypożyczyłam ją w nadziei, że ułatwi mi zrozumienie psychoanalizy. Udowodniła mi jednak, że teksty teoretyczne wciąż są dla mnie zbyt skomplikowane, a sama metoda tak... hmm... dziwna (?), że mimo wszystko wolałabym się w nią nie wgłębiać.

Kristevę albo się kocha, albo nienawidzi. Mnie wciągnęła w swój zaplątany, chizamatyczny, mroczny świat.

Chyba zaczynam dojrzewać wreszcie do Kristevy.

Chyba zaczynam dojrzewać wreszcie do Kristevy.

Julia Kristeva Czarne słońce: depresja i melancholia Zobacz więcej