Młodsza siostra

1999-01-01
Maria Prygoń
Chiny kobiety reportaż

więcej Więcej

Rzadko mam do czynienia z takim gatunkiem książek. Po przeczytaniu "Młodszej siostry" zdecydowanie tego żałuję i postanowiłam, że muszę zapoznać się z większą ich ilością.

Julie Checkoway nie pisze może w jakiś bardzo niesamowity sposób, z masą opisów i innych rzeczy, jednak cudownie tworzy klimat Chin. Ukazuje nam tajemnice życia chińskich kobiet, jego smutki, ale też...

Ksiazka nie porywa, chociaz nie mozna powiedziec, ze jest niciekawa. Opowiesc Amerykanki o zyciu w chinskim miasteczku, o jej pracy na uczelni jako nauczycielki jezyka angielskiego, wspomnienia z dziecinstwa, a takze historie jej chinskich przyjaciolek.

• Chiny
  • Moje półeczki
  • Oddane do biblioteki
  • W mojej biblioteczce
  • Na regale
  • Biografie/literatura faktu
  • 2009 Nabytki

Dodaj cytat z książki Młodsza siostra