Stuartowie. Królowie Anglii i Szkocji

historia
Magdalena Rabsztyn
Dynastie i wielkie rody
historia dynastia Stuartowie Anglia Szkocja

Okładka książki Twilight Zone: 19 Original Stories on the 50th Anniversary Kelley Armstrong, David Hagberg, Joe R. Lansdale, Laura Lippman, John Miller, Mike Resnick, Lezli Robyn, Rod Serling, R.L. Stine, Whitley Strieber, Tad Williams, William F. Wu, Timothy Zahn
7,0
Twilight Zone:... Kelley Armstrong, D...

Książka ujdzie w tłoku. Dużo informacji, jednakże moim zdaniem zbyt dużo miejsca poświęcono stosunkom państwo-kościół, a zbyt mało życiu osobistemu władców
z rodu Stuartów. No, ale to tylko moja subiektywna opinia. Niejednemu innemu czytelnikowi będzie ta forma odpowiadać.

Książka zawiera niezwykle ciekawe dzieje rodu Stuartów. Pierwszej dynastii, która rządziła całą Anglią, i usiłowała przywrócić katolicyzm. W każdym z rozdziałów autor poświęca miejsca poszczególnym postaciom, które zasiadały na tronie angielskim. Od pierwszego z nich, Jakuba I (1566 – 1625) do ostatniej z rodu – Anny Stuart (1702 – 1714). Dramatyczne i często tragiczne losy...

Pozycja najprawdopodobniej dla historyka.Bardzo dużo informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej i polityce zagranicznej Anglii tamtych czasów.Za mało o Stuartach jako o ludziach.

• historia
  • Historia