Podwójna randka

Okładka książki Podwójna randka R.L. Stine
Okładka książki Podwójna randka
R.L. Stine Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Fear Street (tom 23) Seria: Ulica Strachu literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
1996-01-01
1996-01-01
Mariola Żółkiewska
thriller

Jak dla mnie najsłabsza cześć z serii Ulice Strachu. W ogóle nie czuć było tego niepokoju co w innych książkach i tej tajemnicy. Główny bohater strasznie wkurzał. A zakończenie z zemstą na kolesiu przewidywalne choć miło się zrobiło , że został tak upokorzony

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szkolny kobieciarz Bobby ma nowy cel - umawianie się równocześnie z dwiema bliźniaczkami. Kiedy mu się udaje, wokół niego dochodzi do dziwnych wydarzeń. Już wkrótce okaże się czy oszustwo popłaca, tylko że Boby przekona się o tym na własnej skórze. Zapraszam do przeczytania recenzji książek z serii Ulica Strachu : http://www.kryminalgrozatajemnica.com.pl/2021/09/stara-ulica-strachu-ksiazki-czesc-ii.html

Fajna ta książka! Jedna z lepszych tego autora, choć "to coś" w sobie mają wszystkie.
Główny bohater, Bobby, to postać, którą raczej trudno polubić, ponieważ zmienia on dziewczyny niemalże codziennie!
Bliźniaczki, Bree i Samantha, szalone postacie, które nadały całej książce tajemniczości.
Wydarzenia w książce trzymały w napięciu i nie wiedziałam, czego się spodziewać. Najpierw wszystko wydawało się oczywiste - tak jak napisano, tak jest. Później zrobiło się zamieszanie i sama nie wiedziałam, co jest prawdą. Kto kłamał? Kto miał tatuaż? Ile było sióstr? Podejrzewałam Samanthę, ale później wydawało mi się to zbyt oczywiste i myślałam, że to Bree jest "ta zła", później znowu podejrzewałam Samanthę. Coś mi jednak nie pasowało. Pomyślałam więc, że chyba celowo go wrabiają by go później ośmieszyć. I wtedy pojawił się wątek trzeciej siostry i już nie wiedziałam, co mam myśleć. Zupełnie zaskoczyła mnie Melanie, którą o nic nie podejrzewałam! Zakończenie dosyć dramatyczne. Atak mrówek wydawał się być opisem śmierci! Przerażające! Zemsta okazała się udana. Myślę, że zakończenie jest okej, Bobby dostał nauczkę. Książka mroczna, ale zakończenie delikatniejsze.
Polecam.

Pierwsza Książa z serii Ulica Strachu, po którą sięgnęłam w wieku kilkunastu lat. I zapewne dlatego tak dobrze pamiętam historię bliźniaczek i jednego przystojnego "kolesia". Zakochałam sie w stylu pisania R.L. Stine i w niedługim czasie przeczytałam całą kolekcje ULICY STRACHU, która znajdowała się w zasobach szkolnej biblioteki. Być może dzięki tej Serii pokochałam kryminały i powieści z "nutką grozy".

ta seria - moje dzieciństwo :)

ta seria - moje dzieciństwo :)

uwielbiam tę serię :)

uwielbiam tę serię :)

Bardzo fajna książka.

Bardzo fajna książka.

R.L.Stine jest fantastycznym pisarzem . Dzięki niemu przenoszę się w świat marzeń ; D wszystkie jego książki są tak wciagajace ... ukazują życie nastolatków a nie żadnych starych seniorit i seniorów jak inne książki czy lektury.

W pewnym momencie książka stała się naprawdę "przerażająca", napięcie trzymało niemal do samego końca, no ale zakończenie... Było słabe. Szkoda. Ale jako całość mocne 6.

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
  • Biblioteka
  • Ulica Strachu
  • Młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Podwójna randka