1000 powodów, żeby się (nie) zakochać

Okładka książki 1000 powodów, żeby się (nie) zakochać Hortense Ullrich
Okładka książki 1000 powodów, żeby się (nie) zakochać
Hortense Ullrich Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zamęt, całusy, katastrofy literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zamęt, całusy, katastrofy
1000 gründe, sich zu verlieben
Wydawnictwo Dolnośląskie
2006-01-01
2006-01-01
Anna Maria Adamczyk
Anna Maria Adamczyk

Polecam wszystkim dziewczynom w wieku 10 - 14 lat :)

Czytałam daaawno temu i bardzo mi się podobała.

Polecam wszystkim dziewczynom w wieku 10 - 14 lat :)

Czytałam daaawno temu i bardzo mi się podobała.

Bardzo ciekawa książka. Jest moją ulubioną.

Bardzo ciekawa książka. Jest moją ulubioną.

Nic specjalnego, nic ciekawego...
Fabuła była nudna (według mnie) i bardzo się ciągnęła. Nie zachęciło mnie to do czytania innych książek tej serii i tej autorki.

Nic specjalnego, nic ciekawego...

Książka rozbrajająca. Konny i Sanny są tak zabawni, że w niejednej sytuacji nie idzie wręcz opanować śmiechu. Książka lekka, przyjemna, w sam raz jako dodatek między grubymi tomiskami. Jednakże moim zdaniem i tak nie ma lepszej części od "1000 powodów, żeby (nie) cierpieć z miłości"

Na prawdę nie wiem co mnie podkusiło do wypożyczenia tej książki. Co w niej jest takiego strasznego?
- Główni bohaterowie. Są na prawdę kiepsko wykreowani i żadnego z nich nie darze sympatią. Główna bohaterka denerwowała mnie od samego początku, dosłownie od jej pierwszej wypowiedzi. Jej brat, który w zamyśle miał być chyba postacią komediową, jest żałosnym podrywaczem, który używa najgorszych tekstów jakie można powiedzieć dziewczynie. Czytanie o jego "miłosnych podbojach" zamiast uśmiechu wywoływało u mnie zażenowanie. O rodzicach tej dwójki mogę powiedzieć tyle, że są samolubnymi i najbardziej nieprzystosowanymi do życia dorosłymi o jakich miałam okazje czytać.
Bohaterowie drugoplanowi są nijacy.
- Pisanie w pierwszej osobie i jeszcze co rozdział zmiana osoby, z perspektywy której czytamy wydarzenia.
- Podejście do tematu młodzieńczej miłości. Autorka, w moim odczuciu, przedstawiła to wszystko z punktu widzenia dorosłego, który każdą nastoletnią miłość uważa za szczeniacką i niedojrzałą. Bohaterowie zachowują się bardziej jak przedszkolaki niż jak nastolatkowie. Zamiast porozmawiać wprost wysyłają swoich kolegów lub koleżanki, jak nie chcą kogoś widzieć chowają się po kątach itp. W ich zachowaniu nie ma ani krzty naturalności.

Ogólnie mówiąc, odradzam lekturę każdemu, nawet jeśli ma się trochę wolnego czasu.

Uwielbiam książki Hortense Ullrich. Zawsze umiały mnie rozśmieszyć w trudnych chwilach. Śmiałam się z nich niemiłosiernie. Są krótkie, więc czyta się je w jeden wieczór, a dają radość na kilka dni :)

Dotąd w serii wydano sześć tomów, ja mam cztery. W każdym są ci sami bohaterowie: bliźnięta Sanny i Konny Kornblum, ich zwariowana rodzina, pomocna przyjaciółka Sanny, Liz oraz kumple Konny'ego, Kai i Felix. Każda książka dotyczy ich spraw miłosnych, zwykle na zasadzie przeciwieństw: jeśli Sanny chciałaby w końcu się zakochać, Konny z kolei ma dość wszystkich dziewczyn. Rozdziały są pisane naprzemiennie, zawsze jednak książkę zaczyna Sanny (kobiety mają pierwszeństwo? :)). Są swoimi zupełnymi przeciwieństwami. Oboje jednak mają talent do pakowania się w kłopoty, choć wrodzoną pomysłowością bije ich młodszy brat... Konny, któremu niefortunnie podsunięto psa i pomysł bycia piratem. Ojciec zamienia się z mamą na obowiązki i w domu zaczyna panować totalny chaos, w wyniku czego zatrudniona została pomoc domowa, Ludmilla. Całość daje mieszanką wybuchową.

Seria oczywiście skierowana do tych trochę młodszych, jednak i ja się nieźle bawiłam czytając je. Autorka postawiła tu na humor i zabawę i stworzyła po prostu książki zupełnie nieskomplikowane, niewymagające, lekkie, do poczytania, gdy ma się dość całego dnia lub chęci na odrobinę śmiechu. Każda zeszła mi bardzo szybko i zawsze poprawiała nastrój. Muszę też przyznać, że choć nie lubię młodzieżowych okładek (chyba wiecie o co chodzi) to jednak te pasują do treści książki, zawierając dane akcenty i przez to podobają mi się trochę bardziej niż inne.

Sięgnęłam po tą książkę z półki koleżanki. Wesoła. Pozytywna. Można się pośmiać. Jednak bez rewelacji.

ciekawa

ciekawa

To zadziwiające jak człowiek się zmienia. Czytałam tą książkę w podstawówce i wydawała mi się wtedy taka fajna, zabawna, a teraz... No cóż, banalna, nierealna historyjka, bardzo komercyjna i robiona pod,, dzisiejszą wyluzowaną dorastającą młodzież''.

• Dzieciństwo
  • Młodzieżowe